به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تجار چینی امیدی به رونق بازار فولاد ساختمانی ندارند

تجار چینی امیدی به رونق بازار فولاد ساختمانی ندارند

پایگاه خبری فولاد ایران- تجار چینی نسبت به افزایش ذخایر انبارهای  فولاد ساختمانی خود در زمستان محتاط هستند، زیرا انتظار دارند که تقاضای داخلی فولاد تحت فشار رکود بخش املاک، ضعیف بماند. این در حالیست که هر سال در این فصل خرید های خود را با توجه به ارزان تر بودن قیمت فولاد بالا می برند تا آماده رشد تقاضا و قیمت ها در فصل بهار شوند. امسال هنوز چنین تمایل به خریدی بین آن ها مشاهده نشده است.

به گزارش فولاد ایران، بدبینی در مورد تقاضای فولاد چین بزرگترین مانع برای ذخیره مجدد انبارها توسط تجار است، در حالی که روند قیمت محصولات فولادی نهایی نیز یکی دیگر از نگرانی های اصلی آن هاست.

در ژانویه تا سپتامبر، کل مساحت پروژه‌های ملکی تازه راه‌اندازی شده با 23.4 درصد کاهش در سال به 721.2 میلیون متر مربع، و پروژه‌های مسکونی نیز با 23.9 درصد کاهش در سال به 525.1 میلیون متر مربع کاهش یافته است. از این رو برای نیمه اول سال 2024، اکثر فعالان بازار چین بر این باور بودند که قیمت میلگرد که یکی از اقلام اصلی فولاد ساختمانی است اندکی افزایش می یابد و در سطح نسبتاً پایین باقی می ماند.

قابل ذکر است هفته پایانی اکتبر موجودی 5 محصول فولادی اصلی در چین به پایین ترین سطح 9 ماه اخیر رسیده 16.98 میلیون تن ثبت شد البته هنوز 3.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بالاتر بود.

منبع: steel mint

ترجمه: مونا تابان شمال

۱۰ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۳۴۸
کد خبر : ۶۷,۶۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید