به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سایه های شوم بر سر بازار نفت

پایگاه خبری فولاد ایران- وضعیت فعلی بازار نفت خام با یک روند نزولی همراه است، به طوری که هر دو شاخص بین المللی نفت خام برنت و نفت خام WTI آمریکا در مسیر کاهش قابل توجه هفتگی قرار دارند. این رکود ناشی از نگرانی در مورد تقاضا است که با رویدادهای ژئوپلیتیک اخیر تشدید شده است.
اظهارات اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره در آینده و تشدید مشکلات بازار، انتظارات برای تقاضای قوی برای نفت خام را ناامید کرده است. رکود اقتصاد جهانی که با اوج ماه اکتبر در بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده و بدتر شدن شرایط تجاری در اقتصادهای کلیدی مشخص شده است، فشار نزولی بیشتری بر قیمت نفت وارد می کند. با وجود رشد اقتصاد ایالات متحده، نگرانی ها در مورد رشد تقاضای نفت خام همچنان ادامه دارد.
به گزارش فولاد ایران، در چین نیز مشکلات در مدیریت کاهش تورم و انقباض صادرات، چشم‌انداز احیای اقتصادی قوی را مورد تردید قرار داده است. در همین حال، طبق گزارش ها، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 3 نوامبر شاهد افزایش قابل توجه 11.9 میلیون بشکه ای بود که نشان دهنده رشد قابل توجه ذخایر بود.


منبع: Oilprice

۲۰ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۳۰۵
کد خبر : ۶۷,۶۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید