به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیش بینی گلدمن ساکس در مورد کسری واضح سنگ آهن

پیش بینی گلدمن ساکس در مورد کسری واضح سنگ آهن

 

پایگاه خبری فولاد ایران- گلدمن در گزارش اخیر خود گفت: «بازار سنگ آهن به جای مواجه شدن با مازاد برای سال جاری، اکنون با کسری مشخصی مواجه است.»
تحلیلگران این موسسه خاطرنشان کردند که حجم هزینه‌های مالی اخیر پکن می‌تواند نشانه مثبتی از تمایل رشد داخلی باشد که اغلب با صنعت ساخت‌وساز سالم‌تر و در نتیجه تقاضای بالاتر برای سنگ آهن مرتبط است. این ماده اولیه در درجه اول برای ساخت فولاد، یک ماده مهم در پروژه های ساختمانی و مهندسی استفاده می شود.
در اواخر اکتبر، دولت مرکزی چین اعلام کرد که 1 تریلیون یوان (139 میلیارد دلار) اوراق قرضه دولتی اضافی برای حمایت از تلاش‌ها برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده و افزایش قابلیت‌های امدادی کشور در بلایای طبیعی منتشر خواهد کرد.
با این حال، گلدمن همچنان محتاط است که خوش‌بینی بیش از حد نسبت به افزایش تقاضای فولاد در بخش املاک چین ایجاد می‌کند. بحران اموال چین یکی از بزرگترین عوامل در دستیابی به بهبود اقتصادی پایدار بوده است.
سایر محرک های کسری شامل عرضه کمتر از سوی تولیدکنندگان سنگ آهن پیشرو استرالیا و برزیل است.
طبق برآورد گلدمن، ذخایر جهانی سنگ آهن در سال 2023 از 1.557 میلیارد تن به 1.536 میلیارد تن کاهش یافته است.
به گزارش فولاد ایران، واله مالک بزرگترین معدن سنگ آهن جهان، به دلیل خرابی سیستم تسمه نقاله، تولید سنگ آهن در سه ماهه سوم خود را تقریباً 4 درصد کاهش داد.
گلدمن اکنون انتظار دارد که میانگین کل قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد از 101 دلار در هر تن به 117 دلار در اواخر سال 2023 افزایش یابد.


منبع: CNBC

۲۰ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۳۳۸
کد خبر : ۶۷,۶۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید