به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سناریوی حداقل دستمزد در ایالات متحده

پایگاه خبری فولاد ایران- کن رز، رستوران‌دار و سرآشپز در سندی، یوتا، می‌گوید که اگرچه او همیشه بیش از حداقل دستمزد 7.25 دلار در ساعت به کارمندانش پرداخت کرده است، اما در چند سال گذشته مجبور شده است حقوق کارمندان را بیشتر از همیشه افزایش دهد.
به گزارش فولاد ایران، تعداد روزافزونی از کارگران در ایالات متحده حداقل دستمزد فدرال 7.25 دلار در ساعت دریافت می کنند و گروه رو به رشدی از اتحادیه ها، اقتصاددانان و حتی کارفرمایان موافق هستند که این سطح حقوق با واقعیت اقتصادی امروزی همخوانی ندارد.
طبق آمار اداره آمار کار، تنها 141000 کارگر ایالات متحده در سال 2022 حداقل دستمزد ساعتی دریافت کردند. این رقم نسبت به 392000 در سال 2019 کاهش یافته است. و در حالی که بسیاری از ایالت‌ها ابتکار عمل برای افزایش حداقل دستمزد را به دست گرفته‌اند، بیست ایالت ایالات متحده هنوز از کارفرمایان می‌خواهند که 7.25 دلار در ساعت بپردازند.
به طور کلی، کف حقوقی قانونی در ایالات متحده از سال 2009 تغییر نکرده است. این طولانی‌ترین دوره بدون افزایش در سراسر کشور از زمان تعیین حداقل دستمزد فدرال در سال 1938 است علی رغم تلاش های متعدد، افزایش حداقل دستمزد فدرال به بالای 7.25 دلار در ساعت ناموفق بوده است.
مایکل رایش، رئیس مرکز پویایی دستمزد و اشتغال در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، به سی‌ان‌ان گفت که تلاش‌های ناموفق برای افزایش حداقل دستمزد ممکن است تا حدی به دو قطبی شدن فزاینده در سیاست آمریکا منجر شود.
اخیراً، در سال 2021، سنا پیشنهاد دموکرات‌ها برای افزایش حداقل دستمزد فدرال به 15 دلار در ساعت تا سال 2025 را به عنوان بخشی از طرح تشویقی 1.9 تریلیون دلاری رئیس جمهور بایدن رد کرد.
در ماه ژوئیه، دموکرات‌های سنا طرح جدیدی را برای افزایش حداقل دستمزد به 17 دلار تا سال 2028 ارائه کردند، اما تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
یاننت لاتروپ، محقق ارشد و تحلیلگر سیاست در پروژه ملی قانون استخدام، گفت: "اگر این کار را به کارفرما بسپارید، آنها می توانند دستمزدها را افزایش دهند و می توانند آنها را کاهش دهند، البته تا زمانی که کمتر از قانون حداقل دستمزد نباشد."
با کندی افزایش دستمزدها و افزایش آهسته بیکاری، برخی کارشناسان هشدار می‌دهند که ممکن است در شرایط رکود اقتصادی، مشاغل به وفور نباشد و افزایش حداقل دستمزد ایالات متحده برای محافظت از رشد دستمزد در چند سال گذشته ضروری است.
کارگران اتحادیه‌ای در سراسر ایالات متحده، از کارگران خودرو گرفته تا کارگران هتل، اخیراً دست به اعتصاب زده‌اند. بسیاری از آنها یک گلایه مشترک دارند: اینکه دستمزد آنها با افزایش هزینه زندگی سازگار نیست. با این حال، حقوق آنها بسیار بیشتر از حداقل دستمزد است. کمترین دستمزد ساعتی برای یک عضو اتحادیه کارگران اتومبیل متحد 18 دلار در ساعت است. در همین حال، بسیاری از بزرگترین کارفرمایان ایالات متحده، مانند آمازون، والمارت، کاستکو و استارباکس، همگی شروع به پرداخت حداقل دستمزد ۱۵ دلاری یا بالاتر به کارگران خود کرده‌اند.
تأثیر واقعی اقتصادی افزایش حداقل دستمزد فدرال به شدت مورد بحث است. مخالفان استدلال می کنند که افزایش کف حقوقی قانونی می تواند منجر به از دست دادن شغل شود و بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد.
مطالعه دفتر بودجه کنگره در مورد لایحه 2021 نشان داد که افزایش حداقل دستمزد به 15 دلار در ساعت تا سال 2027 میلیون ها نفر را از فقر نجات می دهد. اما CBO یک نکته منفی را نیز محاسبه کرد: برخی از کارگران با دستمزد پایین ممکن است بیکار شوند زیرا صاحبان مشاغل به دلیل افزایش هزینه های نیروی کار کارگران کمتری را استخدام کردند.
با این حال، تحقیقات جدیدتر نشان داده است که حداقل دستمزد بالاتر ممکن است اثر معکوس داشته باشد و از دست دادن شغل جلوگیری کند.
رایش اخیراً مقاله‌ای نوشت که کارگران فست فود را در مکان‌های مک‌دونالد در ۴۷ شهرستان ایالات متحده تجزیه و تحلیل می‌کرد که حداقل دستمزدها را به ۱۵ دلار یا بیشتر افزایش دادند. این گزارش نشان داد که افزایش زیاد دستمزد از 7.25 دلار به 15 دلار باعث افزایش اشتغال شد و کارگران کمتری شغل خود را ترک کردند.
رایش به سی‌ان‌ان گفت: «عقل متعارف جدید این است که حداقل افزایش متوسط حداقل دستمزد کمترین تأثیر را بر اشتغال دارد». اما این مقاله جدید می گوید که افزایش واقعاً بزرگ حداقل دستمزد در واقع اشتغال را افزایش می دهد.


منبع: CNN

۲۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۶۷,۷۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید