به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تولید فولاد مبتنی بر هیدروژن در مقیاس بزرگ زمان می خواهد

تولید فولاد مبتنی بر هیدروژن در مقیاس بزرگ زمان می خواهد

پایگاه خبری فولاد ایران- فولادسازی با استفاده از هیدروژن سبز به احتمال زیاد تا حدود سال 2040 در مقیاس قابل توجهی رخ نخواهد داد. در کوتاه مدت انرژی تجدیدپذیر کافی برای تولید هیدروژن در دسترس نیست و هزینه های تولید هیدروژن بسیار بالا باقی خواهد ماند.  

به همین دلیل، برخی از فولادسازان اکنون به دنبال امکان نصب راکتورهای هسته ای کوچک مدولار برای کمک به کاهش بحران منابع انرژی پاک هستند. هزینه های بالا و حمل و نقل دشوار استفاده از هیدروژن در فولاد سازی را به آینده موکول کرده و شاید تا سال 2040 با تحول این صنعت فولادسازی هیدروژی در دسترس تر خواهد بود.   

به گزارش فولاد ایران، تا آن زمان تکنولوژی  تکامل خواهد یافت و بازار برای این کار فشار بیشتری به بخش تولید خواهد آورد. در این بین سوئد از نظر تعداد پروژه های فولاد سبز نسبت به سایر کشورها پیشرفت بیشتری دارد، زیرا منابع انرژی تجدیدپذیر بیشتر در دسترس دارد. هزینه تامین انرژی در سوئد ممکن است حدود 30 تا 35 یورو در مگاوات ساعت  باشد در حالی که در اتحادیه اروپا به طور متوسط حدود 120 تا 150 یورو در مگاوات ساعت است.  

با این حال، تولید فولاد کم کربن در حال حاضر با استفاده از قراضه در کوره های قوس الکتریکی امکان پذیر است، اما این هنوز تنها حدود 30 درصد از تولید حدود 2 میلیارد تنی فولاد در سال در سراسر جهان را تشکیل می دهد. انتشار کربن در حال حاضر حدود 300 کیلوگرم در تن برای فولاد ساخته شده از مسیر کوره های قوس الکتریکی است و 350 تا 500 کیلوگرم در تن برای فولاد ساخته شده از مسیر آهن اسفنجی و 2000 کیلوگرم بر تن برای فولاد ساخته شده توسط مسیر کوره بلند است.  

منبع: platts

ترجمه: مونا تابان شمال

۲۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۱۳
کد خبر : ۶۷,۷۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید