به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هنوز طلا نیمی از بودجه جهانی استخراج را در دست دارد

هنوز طلا نیمی از بودجه جهانی استخراج را در دست دارد

پایگاه خبری فولاد ایران- مطالعات جدید نشان می‌دهد که بودجه اکتشافات طلا در سال جاری در سطح جهانی کاهش 16 درصدی یا ۱.۱ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد، اما این فلز گرانبها همچنان ۴۶ درصد از سهم کل استخراج معادن دنیا را تشکیل می‌دهد.  

این میزان از 54 درصد در سال 2022 به این رقم رسیده که به دلیل افزایش بودجه در استخراج  لیتیوم، نیکل و سایر فلزات باتری، افزایش هزینه‌های استخراج اورانیوم و عناصر خاکی کمیاب و افزایش بودجه استخراج مس بوده است.  

اما نقش غالب طلا در اکتشافات  نشان می دهد مجموع پولی که به فلزاتی که در انتقال به سمت انرژی سبز به کار می روند اختصاص داده شده برای جبران این کاهش بودجه استخراج طلا کافی نبوده است.   

به گزارش فولاد ایران، بودجه اکتشاف لیتیوم در سال جاری پس از ثبات سال قبل تقریباً دو برابر شد. در مجموع 830 میلیون دلار برای یافتن و گسترش منابع لیتیوم در سال 2023 اختصاص یافت. عناصر خاکی کمیاب هم که به دلیل استفاده گسترده در موتورهای الکتریکی و توربین‌های بادی نقش مهمی در انتقال انرژی سبز ایفا می کنند، با توجه به اندازه کلی این صنعت در سال 2023 بودجه زیادی برای اکتشاف دریافت کردند ولی فقط 50 میلیون دلار بیشتر از سال گذشته بوده است.   

منبع: Mining.com

ترجمه: مونا تابان شمال

۲۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۱۱
کد خبر : ۶۷,۷۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید