به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

رشد 3 درصدی صادرات جهانی فولاد

رشد 3 درصدی صادرات جهانی فولاد

پایگاه خبری فولاد ایران- پس از عملکرد ضعیف سال گذشته، تجارت جهانی فولاد تا کنون در سال 2023 افزایش یافته است.   میزان صادرات جهانی فولاد در ژانویه تا سپتامبر سال جاری 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته به 195 میلیون تن رسیده است.  

به گزارش فولاد ایران، در میان بازیگران پیشرو در این بازار، چین بهترین عملکرد را در مقایسه با بقیه به نمایش گذاشت. از 16 کشور مورد بررسی، 9 کشور در وضعیت قرمز قرار داشتند اما به دلیل سهم چین، حجم کلی صادرات فولاد مثبت باقی ماند.  

 در همین حال، هند از رتبه ششم در سال گذشته، چند پله سقوط کرد و به رتبه دهم رسید. از جمله عواملی که بر تجارت جهانی فولاد در این مدت تأثیر گذاشت می توان به موارد زیر اشاره نمود.  

تولید بالا، تقاضای پایین و روند نزولی یوان در چین، کاهش تقاضای داخلی ژاپن و کره به عنوان دو رتبه بعدی صادرات فولاد دنیا، تاثیر تحریم های غرب بر روسیه و همچنین تقاضای داخلی پایین در ویتنام که صادرات آن افزایش داد. ترکیه هم با چندین چالش مواجه بود از جمله سیاست های نامطلوب نرخ ارز، نرخ های بهره بالا و هزینه های انرژی غیررقابتی. هند هم بر تقاضای خوب بازار داخلی خود متمرکز بود و اوکراین با جنگ روسیه مواجه شد.  

برای مدت زمان باقی مانده از سال جاری نیز روند صادرات جهانی فولاد به عملکرد چین بستگی خواهد داشت شاید اگر بسته های محرک اقتصادی تقاضای داخلی را بالا ببرد صادرات چین کمتر شود و بر آمار جهانی نیز اثر بگذارد.  

منبع: steel mint

ترجمه: مونا تابان شمال

۲۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۱۲۸
کد خبر : ۶۷,۷۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید