به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

وام های بد خودروی آمریکا

پایگاه خبری فولاد ایران- افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث ایجاد دردسر در بازپرداخت وام ها شده است. بیشتر مردم در جستجوی چگونگی بازگرداندن ماشین خود هستند. در سراسر آمریکا، سهم وام گیرندگان که حداقل 60 روز از پرداخت عقب مانده اند، در سپتامبر به 6.1 درصد رسید که بالاترین میزان در سه دهه اخیر است.
به گزارش فولاد ایران، این برای اتحادیه های اعتباری دردسر ایجاد می‌کند. از هر سه آمریکایی که در طول همه‌گیری کووید-19 برای خرید خودرو پول قرض کرده بودند، یک نفر از طریق چنین سازمانی وام گرفته بود.
در پاسخ به مشکلات فعلی، اتحادیه های اعتباری مجبور شده اند کسب و کار خود را ترک کنند و نرخ سپرده را با کندی بیشتری نسبت به بانک ها افزایش داده اند.
چهار اتحادیه در نیمه اول سال به دلیل روندهای اخیر از کار افتاده اند و نقدینگی و معادل‌های نقدی به عنوان سهم دارایی‌ها از بالاترین سطح در طول همه‌گیری به نصف کاهش یافته است. این امر باعث شده اتحادیه های اعتباری به دنبال منابع مالی دیگری از جمله فروش وام باشند. اما وضعیت این بخش به گونه ای است که تعداد کمی از تعاونی ها پول نقد برای خرید وام دیگران را دارند. بنابراین برخی به بازار اوراق بهادار با پشتوانه دارایی روی آورده اند، که در آن می توانند وام های خودروی خود را با پول نقد همزمان با تخلیه ریسک های اعتباری از ترازنامه خود مبادله کنند. متأسفانه، آنها فقط با شرایط بسیار بدی می توانند این کار را انجام دهند.


منبع: اکونومیست

۲۲ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۱۱۸
کد خبر : ۶۷,۷۳۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید