به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

قیمت بنزین پایین تر در امریکا به لطف چین

پایگاه خبری فولاد ایران- درگیری های مداوم در اروپا و خاورمیانه، کاهش تولید اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی و روسیه و افزایش تقاضا برای گرما در زمستان امسال، همگی تهدیدی برای افزایش قیمت نفت و گاز هستند، اما قیمت نفت خام از اواسط اکتبر تا حد زیادی کاهش یافته است.
به گزارش فولاد ایران، قیمت نفت هفته گذشته به پایین‌ترین سطح خود از ژوئیه رسید. در همین حال، میانگین یک گالن بنزین در ایالات متحده به 3.37 دلار کاهش یافت. این نسبت از 3.78 دلار در سال قبل و 3.63 دلار در ماه قبل کاهش یافته است.
معامله‌گران انتظار ندارند خصومت‌های کنونی خاورمیانه بر منابع انرژی تأثیر بگذارد. آنها بیشتر نگران ضعف اقتصادی در چین و افزایش تولید نفت در ایالات متحده هستند.
اما از منظر اقتصادی، نه ایالات متحده، نه ایران و نه هیچ یک از تولیدکنندگان نفت منطقه به مناقشه واکنشی نشان نداده‌اند که بر عرضه جهانی نفت تأثیر بگذارد و نگرانی‌های اولیه مبنی بر افزایش قیمت‌های جهانی انرژی تا کنون تایید نشده است. در واقع، به دلیل تعدیل قیمت نفت خام و کاهش اسپرد پالایشگاهی، انتظار می رود که قیمت انرژی کاهش قابل توجهی را ثبت کند.
در همین حال، ایالات متحده در حال استخراج نفت در سطوح بی سابقه، افزایش عرضه و کاهش قیمت ها است. در هفته اول نوامبر، تولید نفت خام آمریکا به رکورد جدید 13.2 میلیون بشکه در روز رسید.
نفوذ ایالات متحده در بازارهای جهانی نفت به طور قابل توجهی افزایش یافته است، همانطور که نفوذ چین بر تقاضا افزایش یافته است. اما تضعیف اقتصاد چین باعث نگرانی شده است که بازار در آنجا به زودی کند خواهد شد.
صادرات نفت به چین در ماه اکتبر 6.4 درصد کاهش داشت. در همین حال، پالایشگاه های چینی در دسامبر امسال تقاضای عرضه کمتر نفت خام از عربستان سعودی را داشتند.


منبع: CNN

۲۴ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۶۷,۷۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید