به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

صنعت نفت تحت فشار اهداف آب و هوایی

پایگاه خبری فولاد ایران- غول های انرژی بریتیش پترولیوم و شل هفته گذشته در سه ماهه سوم پرمشغله ای که صنعت نفت و گاز نتوانست به سود سال گذشته دست پیدا کند، درآمدهای معمول خود را کاهش دادند.
در حالی که قیمت نفت اخیراً پس از حمله حماس به اسرائیل افزایش یافته است و قیمت گاز در بحبوحه اقدامات صنعتی مستمر در کارخانه های LNG استرالیا افزایش یافته است، قیمت کالاها پس از حمله روسیه به اوکراین به طور قابل توجهی کاهش یافته است که اکنون در خطوط اصلی شرکت های بزرگ سوخت فسیلی منعکس شده است.
به گزارش فولاد ایران، شرکت‌های بریتیش پترولیوم و شل در فهرست لندن از این کاهش سود در امان نبودند و به ترتیب 60 درصد و 38 درصد افت سالانه را ثبت کردند.
بریتیش پترولیوم و شل به دنبال عادی نگه داشتن اوضاع سهامداران با عادی شدن بازارها هستند و در روزهای اخیر مجموعاً 4 میلیارد پوند به سرمایه گذاران اهدا کردند. هر دو عمدتاً تولیدکنندگان سوخت فسیلی هستند و هر دو هدفی برای فعالیت‌های زیست‌محیطی از سوی مبارزان سبز هستند.
وقتی صحبت از سیاست به میان می‌آید، شل و بریتیش پترولیوم هر کدام توافق کرده‌اند که در سه دهه آینده به انتشار صفر متعهد شوند.
بریتیش پترولیوم تعهد خود را برای کاهش انتشار نفت و گاز در این دهه از 40 درصد به 25 درصد کاهش داده است، در حالی که شل نیز تعهدات کوتاه مدت خود برای کاهش نفت و گاز را کاهش داده است.
به زبان ساده، سرمایه‌گذاری سبز آن ها هنوز برای جلب نظر سرمایه‌گذاران انرژی پاک کافی نیست، در عین حال، به نظر می رسد تمرکز کمتری نسبت به سایر تولیدکنندگان نفت و گاز دارد که برای حامیان سوخت فسیلی زیان آور است.
در حالی که سهامداران در بازخرید و سود سهام غول‌های انرژی مشتاق جلوگیری از ترس از کاهش رشد کالاها هستند، با گذشت زمان باید به فشارهای دولت و درخواست‌های صنعت برای دستور کار سبزتر پاسخ دهند زیرا اهداف صفر خالص در حال نزدیک شدن هستند.
این شامل همه چیز از مخارج پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد دریایی و هیدروژن می‌شود. دیگر غول‌های انرژی باید همین انتقال را با شرکت‌های خود به سمت موقعیتی سازگارتر با آب و هوا امتحان کنند.
اینکه چگونه غول‌های انرژی این تغییر را مدیریت می‌کنند در حالی که سهامداران را در کنار خود نگه می‌دارند جالب است.


منبع: Oilprice

۲۷ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۳۳۰
کد خبر : ۶۷,۷۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید