به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آرامش در امریکا با کاهش قیمت سوخت

پایگاه خبری فولاد ایران- آمریکایی‌ها قرار است از کم‌هزینه‌ترین تعطیلات شکرگزاری خود از زمان همه‌گیری جهان لذت ببرند، زیرا کاهش قیمت‌های حمل‌ونقل و هزینه‌های پایین‌تر برای خوراکی‌های اصلی جشن مانند بوقلمون و سیب‌زمینی پس از ماه‌ها تورم افسارگسیخته در سطح اقتصاد باعث آرامش می‌شود.
به گزارش فولاد ایران، عرضه بالا در بازارهای نفت خام قیمت بنزین در پمپ ها را به پایین ترین سطح خود از ژانویه رسانده است و به لطف این افزایش ظرفیت، قمت مواد غذایی نیز کاهش یافته است. نشانه دیگری که نرخ‌های بهره بالا از سوی فدرال رزرو باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود.
جرمی شوارتز، اقتصاددان ارشد آمریکایی در Nomura گفت: «چشم انداز تورم قطعاً در حال بهبود است. اما هنوز  دست اندازهایی وجود خواهد داشت. اما در حال حاضر مسیر هموارتر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم.»
کاهش قیمت ها در آستانه روز شکرگزاری برای جو بایدن، که ریاست جمهوری اش تحت تاثیر تورم بالا قرار گرفته، تسکین خواهد بود. نظرسنجی اخیر FT-Michigan Ross نشان داد که فقط 14 درصد از رای دهندگان معتقد بودند که از نظر مالی وضعیت بهتری نسبت به زمان روی کار آمدن رئیس جمهور دارند و 82 درصد نیز افزایش قیمت ها را بزرگترین منبع استرس مالی می دانند.
طبق گزارش آژانس اطلاعات انرژی ایالات متحده، قیمت بنزین در هفته منتهی به 13 نوامبر به طور متوسط 3.21 دلار در هر گالن بود که تنها در دو ماه گذشته 14 درصد کاهش داشت و بسیار کمتر از سطح تابستان گذشته است که به بیش از 5 دلار در هر گالن رسید.
سقوط اقتصاد چین به کاهش رشد تقاضای جهانی نفت خام کمک کرده است، در حالی که رکورد تولید ایالات متحده باعث افزایش عرضه شده است. نفت خام برنت، نشانگر بین المللی نفت، روز جمعه به 80.55 دلار در هر بشکه رسید که تقریباً 20 درصد نسبت به اواخر سپتامبر کاهش یافته است. کارشناسان هشدار داده اند که قیمت نفت ممکن است دوباره به سرعت افزایش یابد.
نیروگاه نفتی عربستان سعودی در حال بررسی کاهش بیشتر تولید است، در حالی که خطر اختلال در عرضه در صورت گسترش درگیری اسرائیل و حماس در خاورمیانه از بین نرفته است.


منبع: فایننشال تایمز

۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۳۱۷
کد خبر : ۶۷,۸۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید