به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نگرانی ها در مورد سلطه چین بر بازار فلزات کمیاب ادامه دارد

نگرانی ها در مورد سلطه چین بر بازار فلزات کمیاب ادامه دارد

 

پایگاه خبری فولاد ایران- امریکا همچنان به شدت به تولید مواد معدنی حیاتی چین وابسته است، چه به صورت مستقیم در خرید از چین و چه غیرمستقیم به دلیل غلبه چین بر زنجیره های تامین جهانی.
چین به طور بالقوه می تواند عرضه جهانی عناصر خاکی کمیاب را با قطع 40 تا 50 درصد عرضه خود مختل کند و بر تامین کنندگان قطعات پیشرفته مورد استفاده در سیستم های دفاعی ایالات متحده امریکا تأثیر بگذارد. چین منبع اصلی تامین عناصر خاکی کمیاب به همراه ده ماده معدنی حیاتی دیگر در امریکا است.
آگوست سال جاری چین کنترل صادرات گالیم و ژرمانیوم و همچنین ده‌ها محصول مرتبط با این فلزات را اعمال کرد.  ماه گذشته نیز اعلام کرد که در تلاشی دیگر برای کنترل عرضه مواد معدنی حیاتی به مجوزهای صادراتی برای برخی از محصولات گرافیت نیاز دارد.
به گزارش فولاد ایران، در صورتی که چین به طور کامل عرضه گالیوم و ژرمانیوم را قطع کند، برآوردها در مورد مدت زمان ماندگاری ذخایر بازارهای جهانی متفاوت است برخی معتقدند موجودی بازارهای جهانی ممکن است پس از چند ماه تمام شود.
رقابت استراتژیک با چین مسیر قرن آینده تاریخ آمریکا را تعیین خواهد کرد. با این حال، دولت بایدن اغلب این فرصت تاریخی را با ضعف و ساده لوحی روبرو کرده و بارها و بارها رقابت را قربانی سیاست اقلیم سبز کرده است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۲۸۱
کد خبر : ۶۷,۸۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید