به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آیا فصل جشن دومین اقتصاد بزرگ جهان را از تورم خارج می کند؟

پایگاه خبری فولاد ایران- انتظار می‌رود سفرهای سالانه چین در سال جدید قمری امسال به سطوح بالای «تاریخی» برسد. سیاست‌گذاران امیدوارند که فصل جشن این کشور به خروج دومین اقتصاد بزرگ جهان از رکود کمک کند.
وزارت حمل و نقل چین روز جمعه اعلام کرد مسافران چینی تا روز سه شنبه بیش از 230 میلیون سفر بین منطقه ای انجام داده اند که جدیدترین آمار موجود برای تعطیلات سال جدید است. این نسبت به مدت مشابه در سال 2023، 5.8 درصد و در مقایسه با سال 2019، قبل از همه گیری، 1.1 درصد افزایش داشته است. مقامات پیش‌بینی می‌کنند که در طول کل دوره ۴۰ روزه آنچه رسانه‌های دولتی «سفر تعطیلات جشنواره بهاری» می‌نامند، که از ۲۶ ژانویه تا ۵ مارس ادامه دارد، چینی ها ۹ میلیارد سفر داشته باشند که ۸۰ درصد این سفرها با وسایل نقلیه شخصی انجام خواهد شد.
به گزارش 
فولاد ایران، این سال جدید قمری، که از شنبه آغاز می‌شود، اولین سالی است که از سال 2019 تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار نمی‌گیرد و آن را به یک فشارسنج مهم برای احساسات مصرف‌کننده تبدیل می‌کند. آلیسیا گارسیا هررو، اقتصاددان ارشد آسیا-اقیانوسیه در Natixis، گفت: "اگرچه ممکن است تعداد سفرها افزایش یابد، اما با توجه به اقتصاد ضعیف، کندی بخش املاک و اعتماد پایین، بعید است که مصرف کنندگان مانند سال های گذشته هزینه کنند."
اما اقتصاددانان گفتند که افزایش مصرف در فوریه به دلیل جشنواره ها و همچنین اثر پایه مطلوب تر از سال 2023، می تواند شاخص قیمت مصرف کننده CPI را در این ماه به محدوده مثبت برساند.


منبع: فایننشال تایمز

۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱۱۳
کد خبر : ۶۸,۷۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید