به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

ناکارآمدی تعرفه های آنتی دامپینگ برای حل مشکل مازاد ظرفیت چین

ناکارآمدی تعرفه های آنتی دامپینگ برای حل مشکل مازاد ظرفیت چین

 

پایگاه خبری فولاد ایران- معاون وزیر دارایی چین اخیرا اظهار داشت که اقدامات حمایتی تجاری برای حل مشکلات مازاد ظرفیت صنایع نوظهور مفید نیست. این اتفاق پس از آن رخ داد که وزیر خزانه‌داری آمریکا، چین را به داشتن ظرفیت مازاد در صنایع نوظهور متهم کرد و به چین هشدار داد که واشنگتن نمی‌پذیرد که صنایع نوظهور توسط واردات چین از بین بروند.
به گزارش
فولاد ایران، در شرایطی که پیشرفت تکنولوژی در صنعت انرژی های نوظهور باعث تعدیل عمیق در زنجیره تولید و عرضه جهانی شده است، بسیاری از کشورها از جمله چین با چالش های ناشی از چنین تغییراتی روبرو هستند. بنابراین، جامعه بین المللی باید این پدیده را به صورت عینی ببیند و به آن بپردازد.
چین به شدت مخالف استفاده اقتصادهای توسعه یافته از اقدامات امنیتی و حمایتی بازدارنده در بخش های انرژی های سبز است.
به نظر تحلیلگران چینی اعمال محدودیت در صنعت انرژی های نو توانایی امریکا را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تضعیف می کند و تنها به منافع آنها آسیب می رساند. مازاد ظرفیت صنعتی مظهر مکانیسم های بازار است که ممکن است در هر اقتصادی که سیستم اقتصادی بازار را ایجاد می کند رخ دهد و همچنین در تاریخ کشورهای غربی مانند امریکا چندین بار اتفاق افتاده و راه حل این مشکلات عمدتاً به بازار و قانونِ ارزش متکی است.
صنعت انرژی های نو و جایگزین چین اکنون پس از تجربه چندین دهه توسعه سریع از مزیت های رقابتی، سیستم صنعتی کامل و منابع انسانی فراوان برخوردار است و از طریق نوآوری های فناوری، شرکت های این حوزه هزینه های تولید را کاهش داده و دسترسی اقتصادی به محصولات انرژی های نو را بهبود بخشیده اند.


منبع: Bigmint
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۶
کد خبر : ۶۹,۲۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید