به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چشم انداز بازار فولاد آسیا، منفی

چشم انداز بازار فولاد آسیا، منفی

 

پایگاه خبری فولاد ایران -بازار فولاد آسیا در بحبوحه چشم انداز نزولی بخش املاک و ساخت و ساز چین و تضعیف بازارهای مواد اولیه، در سه ماهه دوم با چالش هایی روبرو خواهد شد. بازار قراضه با کاهش تقاضا در بازارهای منطقه مواجه است و برخی از کارخانه های آسیایی به دنبال قراضه بازار داخلی خود هستند تا از فشارهای بازارهای ضعیف پایین دستی فولاد بکاهند.
به گزارش 
فولاد ایران، در این بین صادرات بیلت چین در سه ماه نخست سال قدرت رقابتی داشته و انتظار می رود سه ماه بعد نیز ادامه داشته باشد. با توجه به رکود بازار مسکن چین در سه ماه نخست سال برخی فولادسازان چینی از تولید مقاطع به سمت تولید ورق روی آوردند چون تقاضای ورق گرم نسبت به میلگرد بهتر بود. ولی ممکن است قیمت ورق گرم در آسیا در سه ماه دوم سال با توجه به کاهش حمایت بخش مواد اولیه روند نزولی داشته باشد.
با کاهش فروش صادراتی در سه ماهه اول در مقایسه با سه ماهه چهارم 2023، و تضعیف مداوم تقاضا و قیمت ورق گرم در اتحادیه اروپا و ایالات متحده امریکا، صادرات ورق گرم چین به احتمال زیاد در سه ماهه دوم با چالش های نزولی روبرو خواهد بود.
قابل ذکر است آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین با 3 دلار افت روزانه 476 دلار هر تن با مالیات بر ارزش افزوده ثبت شد. افزایش موجودی بنادر، افت تقاضای مواد اولیه و کاهش قیمت قرارداد میلگرد در بورس شانگهای بر بازار اثر گذاشت. در بورس شانگهای نیز قرارداد تحویل اکتبر میلگرد 4 دلار افت داشته 502 دلار هر تن ثبت شد.


منبع: platts
ترجمه: مونا تابان شمال

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۶
کد خبر : ۶۹,۳۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید