به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

علاقه جوانان چینی به خرید طلا

پایگاه خبری فولاد ایران - بازار طلای چین که حدود یک پنجم فروش جهانی را به خود اختصاص می دهد، جمعیت مسن تر را به خود جذب می کرد. بسیاری از خریداران زنان میانسالی بودند که به دنبال خرید دستبندهای درشت بودند. اما این روزها طلافروشی های چینی به طور مرتب به مشتریان 20 ساله خدمات ارائه می دهند.
به گزارش 
فولاد ایران، جوانان پول نقد اضافی ندارند. نرخ بیکاری جوانان در شهرها حدود 15 درصد است. بسیاری از شرکت ها حقوق خود را کاهش می دهند. بنابراین جوانان امیدوارند از پس انداز کمی که دارند حداکثر استفاده را ببرند. اما سرمایه گذاری های سنتی خوب عمل نمی کنند. بازار سهام در حال رکود است و قیمت مسکن برای ده ماه متوالی کاهش یافته است.
با این حال، قیمت بین المللی طلا در حال افزایش است. در 24 آوریل به 2320 دلار در هر اونس رسید که 12 درصد از ابتدای سال افزایش یافته است. مشتریان در جاهای دیگر به دلیل ترس از تورم که چین این مشکل را ندارد و نگرانی های ژئوپلیتیکی خرید می کنند. یکی دیگر از دلایل بزرگ افزایش تقاضا، بانک مرکزی چین است. در بحبوحه تنش با آمریکا، این کشور برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود به دور از دلار اقدام به خرید طلا کرده است.


منبع: اکونومیست

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۸۴
کد خبر : ۶۹,۳۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید