به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش اشتهای چین برای خرید زغال سنگ روسیه

کاهش اشتهای چین برای خرید زغال سنگ روسیه

 

پایگاه خبری فولاد ایران- تمایل به خرید زغال سنگ روسیه بین خریداران چینی در حال کمرنگ شدن است زیرا مالیات های وارداتی و دردسرهای لجستیکی از جمله رشد هزینه های حمل ریلی روسیه بزرگترین خریدار آسیا را به سمت جایگزین های ارزان تر سوق می دهد. صادرات زغال سنگ روسیه در سه ماهه اول پس از اعمال یک سیاست جدید مالیاتی توسط پکن در ابتدای سال که به نفع برخی از رقبای روسیه بوده، 22 درصد کاهش یافت. اعمال هزینه های اضافی روسیه بر صادرات برای کمک به تامین مالی جنگ در اوکراین نیز قدرت رقابتی صادرکننده های روسیه را کاهش داد.
به گزارش 
فولاد ایران،فروش زغال سنگ روسیه به چین در سال گذشته به شدت افزایش یافت و به بیش از 100 میلیون تن رسید و نقش این کشور را به عنوان تامین کننده شماره 2 شریک استراتژیک خود، آن هم درست در زمانی که واردات چین در حال افزایش بود، تثبیت کرد. خرید زغال سنگ چین در سه ماه اول 14 درصد دیگر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت، اما این صادرکنندگان استرالیا و مغولستان بودند که بیشترین سود را بردند.
به دلیل کاهش قیمت‌های شرکت های معدنی داخلی در خارج از فصل و تلاش اقتصاد چین برای افزایش سرعت، ممکن است واردات در ماه آوریل کاهش یابد. افزایش فعالیت نیروگاه های آبی، به ویژه پس از باران های سیل آسا در جنوب کشور نیز احتمالاً تقاضای زغال سنگ چین را کاهش می دهد.


منبع: Mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۵:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۵
کد خبر : ۶۹,۳۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید