به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هراس امریکایی ها از تورم

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد، با وجود سیگنال‌های قوی در اقتصاد، با افزایش انتظارات تورمی، احساسات مصرف‌کننده کاهش یافته است.
شاخص احساسات مصرف‌کنندگان در نظرسنجی دانشگاه میشیگان برای ماه می، نرخ اولیه 67.4 را برای ماه منتشر کرد، که نسبت به 77.2 در آوریل کاهش یافته است.
به گزارش فولاد ایران، همراه با معیار احساسات منفی، دورنمای تورم در افق های یک و پنج ساله افزایش یافت. چشم انداز یک ساله به 3.5 درصد افزایش یافت که از 0.3 درصد ماه قبل بیشتر است و به بالاترین سطح از نوامبر رسیده است.
همچنین، چشم انداز پنج ساله به 3.1 درصد افزایش یافت که تنها 0.1 واحد درصد افزایش داشت، اما روند کاهش نرخ در چند ماه گذشته را معکوس کرد.
جوآن هسو، مدیر این نظرسنجی گفت: «در حالی که مصرف‌کنندگان در چند ماه گذشته محتاطانه عمل می‌کردند، اکنون تحولات منفی را در ابعاد مختلف درک می‌کنند. آنها ابراز نگرانی کردند که تورم، بیکاری و نرخ های بهره ممکن است همه در مسیر نامطلوبی در سال آینده حرکت کنند.»
در این گزارش با وجود افزایش شدید بازار سهام و کاهش قیمت بنزین، بیشتر سیگنال‌های بازار کار همچنان قوی هستند، اگرچه ادعاهای بیکاری در هفته گذشته به بالاترین سطح خود از اواخر اوت رسیده است.
عدم اطمینان در مورد مسیر تورم می تواند هزینه های مصرف کننده را در ماه های آینده سرکوب کند. در جلسه هفته گذشته، مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که قبل از کاهش نرخ بهره، به «اطمینان بیشتر» نیاز دارند که تورم به طور «پایدار» به هدف 2 درصدی خود باز می گردد.
نقطه داده مهم بعدی برای تورم روز چهارشنبه زمانی است که وزارت کار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده خود را برای ماه آوریل منتشر می کند. اکثر اقتصاددانان وال استریت انتظار دارند که این گزارش اندکی تعدیل را در فشارهای قیمتی نشان دهد، اگرچه شاخص CPI که به طور گسترده دنبال می شود بسیار جلوتر از هدف فدرال رزرو، یعنی 3.5 درصد سالانه در ماه مارس، بوده است.


منبع: CNBC

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۱۳۰
کد خبر : ۶۹,۴۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید