به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تنش ها بین غرب و روسیه دوباره در حال افزایش

پایگاه خبری فولاد ایران- تنش ها بین غرب و روسیه به آرامی در حال افزایش است و در رابطه با جنگ روسیه و اوکراین، با تعدادی از تحولات جدید که بر دیگر تحولات درگیری شرق و غرب در چند ماه گذشته بنا شده است، گسترش می یابد. فرانسه موافقت کرده تا پایان سال جت های جنگنده میراژ را به اوکراین بدهد. چهار ناو جنگی روسی عازم کوبا هستند و هفته آینده در آنچه به عنوان پیامی برای واشنگتن تعبیر می شود، پهلو می گیرند. این امر قبل از اقدام واشنگتن به چراغ سبز استفاده کیف از سلاح های آمریکایی برای هدف قرار دادن خاک روسیه در آن سوی مرز انجام شد، چیزی که اساساً شبیه به جنگ نیابتی کامل به نظر می رسد.
به گزارش فولاد ایران، همه اینها گام های خطرناکی به سوی یک جنگ جهانی است که به راحتی می تواند به طور کامل انجام شود.
طرح آتش بس 3 مرحله ای بایدن برای غزه این هفته در سازمان ملل مطرح شد و روسیه، چین و الجزایر نشان دادند که هنوز آماده حمایت از این پیشنهاد نیستند. این قطعنامه برای تصویب، نیاز به حمایت 9 کشور عضو، برای شروع، و وتوی صفر دارد (چین، روسیه، بریتانیا، ایالات متحده و فرانسه همگی دارای حق وتو هستند).
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه جمعه ۱۱ خرداد گفت رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی ارزیابی کرد که این طرح آتش‌بس جدید تاکنون به‌رغم تمامی تلاش‌هایی که واشنگتن برای اجرایی کردنش به خرج داده، هیچ پیشرفتی حاصل نکرده و در بن‌بست قرار دارد.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، مذاکرات بر سر این طرح آتش‌بس پیشنهادی هنوز در پایتخت قطر برقرار است هر چند که ارشدترین مقام‌های طرف‌های میانجی‌ شامل ایالات متحده، قطر و مصر، همچون «ویلیام جی. برنز» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به کشورهایشان برگشته‌اند.


منبع: Oilprice

۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۱۴۸
کد خبر : ۶۹,۷۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید