به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آینده بازار مس؟

آینده بازار مس؟

 

پایگاه خبری فولاد ایران- کاهش عرضه از معادن مس و تهدید رو به افزایش کسری بودجه جهانی، قیمت مس را از فوریه تا ژوئن افزایش داد و تجارت هوش مصنوعی، که شتاب بیشتری را از سوی معامله گران به دنبال داشت، قیمت ها را حتی بالاتر برد. اما در هفته‌های اخیر، قیمت‌ها کاهش یافته و خط روند بحرانی را که برای ماه‌ها دست نخورده باقی مانده بود، شکست. در حال حاضر، قیمت‌ها روی لبه چاقو بالا می‌روند و میزهای معاملاتی و صندوق‌های تامینی در حال حدس و گمان در مورد آینده هستند.
جک فارکی از بلومبرگ می گوید، "مس معمولا یکی از صعودی ترین صداهای بازار" است. او افزایش قیمت را به دلیل عرضه در دنیای واقعی غیر قابل توجیه خواند.
سعد رحیم، اقتصاددان ارشد ترافیگورا، روز پنجشنبه در یادداشتی با نتایج نیمه اول نوشت: «قیمت فلزات غیرآهنی بسیار بالاتر از آن چیزی است که شاخص‌های بنیادی در بازار نقدی فیزیکی ممکن است نشان دهد، به ویژه برای مس. رحیم خاطرنشان کرد که افزایش سفته‌بازی مس در نیمه اول سال عمدتاً به «جریان‌های سرمایه‌گذاری» مرتبط بود. با این حال، او معتقد است که بسته شدن معدن First Quantum Minerals Ltd. در پاناما در نهایت باعث کاهش عرضه جهانی خواهد شد.
او نوشت که کاهش عرضه معدن "به کمبود قابل توجه کنسانتره منجر شده است و در نتیجه کارخانه های ذوب مجبور به کاهش تولید شده اند." او به ذخایر کمتر فلزات تصفیه شده اشاره می کنند حتی اگر تقاضا کم باشد.
قیمت مس در بورس فلزات لندن در روز جمعه به 9652 دلار در هر تن کاهش یافت که 11.5 درصد نسبت به بالاترین رقم تاریخ 11104 دلار در ماه می کاهش داشت. علاوه بر این، قیمت ها از خط روند صعودی چند ماهه عبور کرده اند، که در حال رخ دادن است زیرا بزرگترین مصرف کننده مس، چین، داده های اقتصادی ناامیدکننده ای را منتشر کرده است.
به گزارش فولاد ایران، علیرغم روند بهبود چین، گاوهای نر مس بر این باورند که با افزایش فعالیت صنعتی جهانی، بانک‌های مرکزی به سمت سیاست‌های پولی سست ‌تر حرکت می‌کنند و شرکت‌های معدنی در تلاش برای افزایش تولید هستند. این درحالی است که تقاضا به دلیل وسایل نقلیه الکتریکی، انرژی های تجدیدپذیر، روندهای نوسازی و مراکز داده هوش مصنوعی افزایش می یابد. آتش مس احتمالا دوباره شعله ور می شود.


منبع: Oilprice

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۹
کد خبر : ۶۹,۸۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید