به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

حال بازار فولاد چین واقعا خوب است؟؟

حال بازار فولاد چین واقعا خوب است؟؟
 
پایگاه خبری فولاد ایران- بازار فولاد و سنگ‌آهن چین همچنان جوی پر نوسان دارد. از طرفی داده‌های مثبت تولید بازار را خوش بین کرده و از طرف دیگر نگرانی‌های مداوم در مورد بخش مسکن ادامه دارد. چین که اندکی بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید می‌کند، طبق داده‌های رسمی منتشر شده در ماه می به تولید 92.86 میلیون تن رسید که 8.1 درصد نسبت به آوریل و 2.7 درصد بیشتر از ماه می سال گذشته تولید فولاد داشته است. 
به گزارش فولاد ایران،این حجم از انتظارات بازار فراتر رفت و به دلیل بهبود تقاضای داخلی و صادرات قوی بود که به 9.63 میلیون تن در ماه می افزایش یافت که 4.5 درصد نسبت به آوریل و 15.2 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش داشت. از طرفی چین در پنج ماه اول سال 438.61 میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.4 درصد کاهش داشت. با این حال، با توجه به اینکه تولید در چهار ماهه اول سال 3.0 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2023 کاهش داشته است، سرعت کاهش تولید فولاد نسبت به سال قبل کمتر شده است. 
هنوز خیلی زود است که بگوییم تولید و تقاضای فولاد چین رو به بهبود است، به ویژه زمانی که تصویر مثبتی که داده های ماه می ترسیم کرده بود بلافاصله با ضعف در بخش های مسکن و صنایع روبرو شد. داده های اداره آمار نشان می دهد که سرمایه گذاری املاک در چین در پنج ماهه اول سال 2024 نسبت به مدت مشابه در سال 2023، 10.1 درصد کاهش یافته است. این تنها بخش املاک نیست که با مشکل مواجه است، تولید صنعتی در ماه می تنها 5.6 درصد رشد داشت در حالی که در آوریل 6.7 درصد رشد داشت. شاخص کلیدی تولید نیز در ماه می کاهش یافت و از 50.4 در آوریل به 49.5 واحد رسید. 
در واقع بهبود در بخش فولاد در حال حاضر به جای واقعیت رشد تقاضا، ناشی از انتظارات برای بهبود است. بازار سنگ آهن نیز در حال فروپاشی است زیرا بازار منتظر نشانه های قانع کننده ای از روزهای بهتر در آینده در چین است. 

 

منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲ تیر ۱۴۰۳ ۱۲:۳۱
تعداد بازدید : ۱۹۹
کد خبر : ۶۹,۹۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید