به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش قیمت لیتیوم بعید به نظر می رسد

افزایش قیمت لیتیوم بعید به نظر می رسد

 

پایگاه خبری فولاد ایران-طبق گزارش اخیر موسسه اعتبار سنجی فیچ، بازار لیتیوم وارد یک دوره ثبات قیمت شده و افزایش قیمت‌های پایدار دیگر مربوط به گذشته است و فعلا تکرار نخواهد شد. کاهش قیمت لیتیوم در سال گذشته به این معنی است که انتظار می‌رود قیمت‌ها در دهه آینده پایین بماند.  این امر چشم‌انداز آینده این صنعت را تغییر می‌دهد و فرصت‌ها و چالش‌هایی را برای تولیدکنندگان بزرگ و توسعه‌دهندگان جوان به همراه خواهد داشت.
به گزارش فولاد ایران،این ثبات قیمت در درجه اول به دلیل افزایش سریع عرضه جهانی است که بازار را به سمت مازاد عرضه سوق داده و قیمت ها برای حداقل پنج تا 10 سال آینده کمتر از اوج قیمت های 2022 و 2023 باقی خواهند ماند.
شکی نیست که تقاضای لیتیوم قرار است به رشد شدید خود ادامه دهد که عمدتاً توسط بخش خودروهای برقی هدایت می شود.  به گفته تحلیلگران، با این حال، پیشرفت در فناوری‌های باتری، از جمله افزایش تولید باتری‌های لیتیوم-آهن-فسفات و پیشرفت‌های بالقوه در باتری‌های جامد، می‌تواند بر نیازها تأثیر بگذارد.
پیش بینی می شود تا سال 2028، تولید و تقاضای جهانی لیتیوم در حدود 1.9 میلیون تن به تعادل برسد و پس از آن تقاضا از عرضه پیشی بگیرد.
در این بین اقتصادهای بزرگ در حال اجرای اقدامات متعددی برای دستیابی به انعطاف پذیری در زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی هستند که هدف از این اقدامات کاهش خطرات خارجی و تضمین عرضه پایدار لیتیوم برای انتقال انرژی سبز است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱۰ تیر ۱۴۰۳ ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۷۰,۰۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید