به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تابستان سرد، پیش روی خطوط هوایی آسیایی

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس داده‌های انجمن خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه AAPA، که اعضای آن شامل خطوط هوایی سنگاپور، کاتای پسیفیک ایرویز، خطوط هوایی ژاپن و چین ایرلاینز تایوان هستند، تعداد مسافرانی که تاکنون در این سال جابه‌جا شده‌اند، نسبت به سال گذشته 45 درصد افزایش یافته است و مایل های واقعی طی شده 40 درصد و ضریب بار تا 80.9 درصد افزایش یافته است.
با این حال، این سطح 13 درصد کمتر از سطوحی است که در سال 2019 مشاهده شد. با احتساب جدیدترین ارقام، این صنعت از فوریه 2020 تنها سه بار از مرز 100 میلیارد مایلی عبور کرده است. علاوه بر این، داده های ماه می نشان می دهد که رشد در حال کاهش است.
به گزارش فولاد ایران، روابط تیره بین چین و ایالات متحده نیاز و علاقه هر دو طرف را به سفرهای کاری یا تفریحی در سراسر اقیانوس آرام کاهش داده است و با توجه به اینکه بعید به نظر می رسد تنش ها به این زودی ها کاهش یابد، زمینه زیادی برای بهبود این وضعیت وجود ندارد.
علاوه بر این، اقتصاد ضعیف‌تر چین، مسافران را به سفرهای داخلی ترغیب می‌کند و گسترش و بهبود شبکه ریلی کشور به این معنی است که بیشتر گردشگران برای طی مسافت های طولانی نیازی به سوار شدن به هواپیما ندارند.
همچنین ممکن است تغییرات ساختاری در بازار سفرهای تجاری رخ دهد که پتانسیل صعودی را محدود می کند. بانک توسعه آسیایی در گزارشی در مورد بخش هوانوردی آسیای جنوب شرقی گفت: «با توجه به افزایش انعطاف‌پذیری محل کار و تغییر در سیاست‌های سفر شرکت‌ها - از جمله افزایش تعهد به کاهش ردپای کربن - کاهش دائمی در رشد سفرهای تجاری پیش‌بینی می‌شود.»
در حالی که نقاط داغ توریستی از ژاپن تا اندونزی سر و صدای تازه ای را نشان می دهد و بازی های المپیک پاریس شاهد سفرهای بیشتری از آسیا به اروپا خواهد بود، داده ها همچنان نشان می دهد که آمار پرواز بسیار پایین تر از سطوح قبلی باقی مانده است.
خانواده‌هایی که به دنبال تعطیلات در اروپا، آمریکای شمالی یا استرالیا هستند، کلید امید شرکت‌کنندگان به بازگشت سفرهای طولانی مدت خواهند بود، اما به دلیل افزایش چالش‌هایی مانند استخدام کارمندان و به خدمت گرفتن هواپیماها، نباید روی بازگشت به اوج پیش از کووید در سال جاری شرط بندی کنیم.


منبع: Japan Times

۱۶ تیر ۱۴۰۳ ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۵۱
کد خبر : ۷۰,۰۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید