به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تعرفه 38 درصدی اتحادیه اروپا بر خودروهای برقی چینی

پایگاه خبری فولاد ایران- علیرغم هشدارهای پکن، اتحادیه اروپا عوارض اضافی تا 37.6 درصد بر واردات خودروهای الکتریکی EV ساخت چین وضع کرده است.
کمیسیون اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که این تعرفه ها به دلیل یارانه های دولتی "ناعادلانه" وضع شده و از روز جمعه آغاز می شود.
با این حال، یک بازه زمانی چهار ماهه وجود دارد که طی آن تعرفه ها فقط موقتی است و انتظار می رود مذاکرات بین دو طرف ادامه یابد.
کمیسیون، مدیر اجرایی اتحادیه اروپا، سال گذشته تحقیقاتی را در مورد تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی در مورد اینکه آیا یارانه های دولتی به طور ناعادلانه از خودروسازان اروپایی کم می کند، آغاز کرد.
پس از چهار ماه، زمانی که تحقیقات به پایان رسید، کمیسیون می‌تواند «تعرفه های قطعی» را پیشنهاد کند که به مدت پنج سال اعمال می‌شود و بلوک 27 عضوی درباره آن رأی خواهند داد.
این اقدام با افزایش اختلافات تجاری بین اتحادیه اروپا و چین، به ویژه با تمرکز بر فناوری های سبز، عوارض را از سطح فعلی 10 درصد افزایش می دهد.
به گزارش فولاد ایران، عوارض موقت بین 17.4 تا 37.6 درصد، بدون تاریخ‌نگاری، برای جلوگیری از آنچه رئیس کمیسیون، اورسولا فون در لاین می‌گوید، سیل تهدیدآمیز خودروهای برقی ارزان‌قیمت ساخته شده توسط یارانه‌های دولتی است، طراحی شده است.
دولت چین قبلاً گفته بود که "تمام اقدامات لازم" را برای حفظ منافع این کشور انجام خواهد داد که می تواند شامل تعرفه های تلافی جویانه بر صادرات محصولات اروپا به چین باشد.
ایالات متحده قبلاً تعرفه گمرکی خودروهای برقی چینی را به 100 درصد افزایش داده است، در حالی که کانادا در حال بررسی اقدامات مشابه است.
فولکس واگن، بزرگ‌ترین خودروساز اروپا، تعرفه‌های پیشنهادی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و هشدار داد که این تعرفه‌ها صنعت خودروسازی اروپا را در بلندمدت تقویت نمی‌کنند. یکی از سخنگویان فولکس واگن در بیانیه ای گفت: «تأثیر منفی این تصمیم بیشتر از هر مزیتی برای صنعت خودروسازی اروپا و به ویژه آلمان است.»


منبع: الجزیره

۱۶ تیر ۱۴۰۳ ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۲۵۹
کد خبر : ۷۰,۰۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید