به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چرا تولید نفت و گاز ایالات متحده کند می شود؟

پایگاه خبری فولاد ایران- کندی فعالیت حفاری در شیل ایالات متحده، رشد تولید نفت را محدود می کند در حالی که تولید گاز طبیعی نسبت به سطح سال گذشته در میان موجودی های بالاتر از حد متوسط و قیمت های ناپایدار پایین در اوایل سال جاری کاهش یافته است.
قیمت‌های نفت و گاز از تابستان 2022 که پس از حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت، کاهش یافته است.
به گزارش فولاد ایران، کاهش قیمت نفت و گاز آمریکا در نزدیک به دو سال گذشته، فعالیت حفاری در بخش شیل را کاهش داده است. تولید نفت و گاز آمریکا در پایان سال 2023 به بالاترین حد خود رسید و همچنان به بالاترین حد خود نزدیک است، اما رشد در تولید نفت کند شده است در حالی که تولید گاز پس از زمستان ملایم 2023/2024 که ذخایر را به بالاتر از حد افزایش داد شروع به کاهش کرد.
بر اساس آخرین داده های بیکر هیوز، تعداد دکل های نفتی امریکا در حال حاضر به 479 رسیده است که در مقایسه با این زمان در سال گذشته 66 سکو کاهش یافته است.
به گفته تحلیلگران، علیرغم کاهش تعداد سکوهای نفتی، تولید نفت ایالات متحده در مقایسه با سال گذشته، بیشتر به لطف افزایش بهره وری افزایش یافته است.
در حالی که تولید نفت ایالات متحده همچنان در حال افزایش است، هرچند با سرعت کمتر، تولید گاز طبیعی از بالاترین میزان در دسامبر 2023 کاهش یافته است و در مقایسه با سطح سال گذشته کاهش یافته است. تولید گاز طبیعی خشک در آوریل 2024 به 101.7 میلیارد فوت مکعب در روز رسید که از 102.7 میلیارد فوت مکعب در روز در آوریل 2023 کمترین میزان در 16 ماه گذشته است.
با این حال، ذخایر گاز در این زمان از سال بالاتر از میانگین است و ذخایر گاز طبیعی فعال برای هفته منتهی به 26 ژوئن 21 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله بوده است. EIA انتظار دارد موجودی انبارها فصل تزریق تابستانی را در 31 اکتبر با 6 درصد بالاتر از میانگین پنج ساله به پایان برساند.


منبع: Oilprice

۱۶ تیر ۱۴۰۳ ۰۸:۰۶
تعداد بازدید : ۱۶۲
کد خبر : ۷۰,۰۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید