به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

برآورد تلفات کارخانه های فولادی در زلزله های شدید ترکیه

برآورد تلفات کارخانه های فولادی در زلزله های شدید ترکیه

 

پایگاه خبری فولاد ایران –  ترکیه در 7 فوریه وضعیت اضطراری سه ماهه را برای 10 استان زلزله زده این کشور اعلام کرد که به دولت این امکان را می‌دهد تا تمامی کارها و عملیات‌ها را حتی در بخش خصوصی کنترل کند و کار امداد رسانی را تسریع بخشد. در نتیجه، ممکن است این به این معنی باشد که ماشین آلات سنگین به جای استفاده در بندرگاه ها یا کارخانه ها به مناطق مسکونی منتقل شوند.


در منطقه اسکندرون ترکیه چندین تولیدکننده فولاد مانند ایزدمیر، کوچ، باستوگ، اکینجیلر، توشلیک و یازیچی قرار دارند. کارخانه های نورد مقاطع و ورق های فولادی نیز در این مناطق وجود دارند که توسیالی تویو، آتاکاس، MMK متالورجی، کوربوس و یولبولان از بزرگترین آنها هستند.


به گزارش فولاد ایران، تولید فولاد منطقه اسکندرون 25 تا 30 درصد از کل حجم سالانه ترکیه را تشکیل می دهد. در حال حاضر، اکثر کارخانه ها تلاش می کنند خسارات و پیامدهای زلزله را ارزیابی کنند. در عین حال، بسیاری از فعالان بازار انتظار دارند بیشتر امکانات آسیب جدی ندیده باشند زیرا چنین ساختارهایی معمولاً بسیار قوی هستند.

مسئله اصلی امروز، کارکنان این کارخانه ها هستند. آنها نیاز به نجات و کمک دارند. برخی از آنها متاسفانه گم شده اند.  


اکثر دست اندرکاران موافقند که به زمان نیاز است تا شفافیت و تأثیرات این فاجعه بر بخش فولاد برآورد شود، اما عمدتاً اعتقاد بر این است که با توجه به تلفات انسانی، زیرساختی و لجستیکی، عملیات کارخانه‌ها در منطقه برای مدتی مختل خواهد شد.


منبع: SteelOrbis

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۶۴,۵۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید