به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

برآورد میلیارد دلاری بانک جهانی از هزینه‌های بازسازی ترکیه و سوریه

پایگاه خبری فولاد ایران – معاون بانک جهانی در خاورمیانه و شمال آفریقا، گفت بازسازی ترکیه و سوریه در پی زلزله‌های ویرانگر هفته گذشته «میلیاردها دلار» هزینه خواهد داشت. فرید بلحاج، گفت که بانک جهانی در پی فاجعه 6 فوریه که بیش از 35000 کشته برجای گذاشت، تقریباً 1.8 میلیارد دلار به آنکارا کمک مالی کرده است و در حال پیگیری کمک های امدادی به سوریه است.


کنفدراسیون شرکت‌ها و تجارت غیردولتی ترکیه در گزارش خود برای ارزیابی خسارت این فاجعه، تخمین می‌زند که این زلزله‌ها منجر به خسارات کلی نزدیک به 84.1 میلیارد دلار به اقتصاد ترکیه شده است. زلزله مرمره در سال 1999 که شهر ازمیت را لرزاند و بیش از 17000 نفر را کشت، 51.1 میلیارد دلار خسارت به بار آورد.


هزینه های بازسازی، اقتصاد ترکیه را که به طور مداوم در مواجهه با تورم شدید، بحران هزینه های زندگی و سیاست های پولی بحث برانگیز رئیس جمهور رجب طیب اردوغان است، تحت تاثیر قرار داده است.


به گزارش 
فولاد ایران، سوریه که تحریم و طرد شده است، دسترسی محدودتری به حمایت غرب نسبت به همسایه عضو ناتو دارد. اتحادیه اروپا مدعی است که رژیم بشار اسد، رئیس جمهور دمشق، تنها چهارشنبه گذشته به طور رسمی درخواست کمک کرده است. اولین بسته کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در 9 فوریه به سوریه رسید، زمانی که ایالات متحده نیز معافیت 180 روزه از تحریم‌های خود علیه دمشق را برای معاملات مرتبط با امدادرسانی به زلزله صادر کرد.


منبع: CNBC

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۵۸۰
کد خبر : ۶۴,۶۳۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید