به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

یک هشدار تورمی جدید از سمت زنجیره تامین

پایگاه خبری فولاد ایران – در حالی که بازارها برای انتشار آخرین داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده آماده می‌شوند، مدیران لجستیک نسبت به یک منبع دائمی تورم در زنجیره تامین که بر کیف پول مصرف کنندگان تاثیر می گذارد، هشدار می دهند.


در حالی که بسیاری از منابع تورم زنجیره تامین که باعث افزایش قیمت کالاها شده اند، از جمله نرخ حمل و نقل دریایی و سوخت، به شدت کاهش یافته اند، موجودی های انباشته به دلیل کمبود تقاضای مصرف کننده فشار صعودی را بر نرخ انبارها وارد می کند.


یکی از دلایل عدم تعادل بین عرضه و تقاضای انبار، عدم ورود امکانات جدید به بازار است. کارشناسان می گویند ظرفیت انبارداری ملی کم است و در آینده قابل پیش‌بینی نیز کم می‌ماند زیرا شروع ساخت‌وسازهای صنعتی ایالات متحده نسبت به سال گذشته به‌دلیل افزایش نرخ‌های بهره به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.


قیمت‌های مصرف‌کننده به‌دلیل کاهش تورم، به شدت پایین آمده و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از آخرین جلسه فدرال رزرو ابراز اطمینان کرد که کاهش تورم مصرف کننده شروع شده است.


به گزارش 
فولاد ایران، فدرال رزرو اکنون بیشتر بر تورم خدمات، به ویژه هزینه نیروی کار متمرکز شده است، زیرا انتظار دارد تورم کالاها به روند نزولی ادامه دهد، اما مسائل لجستیکی نشان می دهد که برخی از عناصر تورم چسبنده از سمت کالا وجود خواهد داشت. طبق گزارشات، قیمت ذخیره سازی ملی 1.4 درصد نسبت به ماه قبل و 10.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


منبع: CNBC

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۳۱۸
کد خبر : ۶۴,۶۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید