به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بازار نگران تصمیمات فدرال رزرو

پایگاه خبری فولاد ایران – بانک مرکزی ایالات متحده در جلسه پایانی خود در 1 فوریه تصمیم گرفت دوباره سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد و پس از یک سری افزایش 0.75 و 0.5 درصدی در سال گذشته، نرخ اصلی خود را 0.25 درصد افزایش داد. در آن زمان، تصمیمات منطقی بودند، زیرا تورم و به طور کلی اقتصاد ایالات متحده در حال کاهش بود. اما از زمان نشست فوریه، ایالات متحده گزارش داده است که کارفرمایان در ژانویه 500000 نفر را استخدام کردند که تقریباً سه برابر پیش بینی شده بود و قیمت های مصرف کننده کمتر از حد انتظار کاهش یافته است. خرده فروشی نیز نشان داد که مصرف کننده ایالات متحده انعطاف پذیر است.


به گزارش فولاد ایران، همه اینها نشان می دهد که کار افزایش نرخ بهره فدرال رزرو هنوز تمام نشده است و حتی ممکن است به اقدامات تهاجمی تر از آنچه اعضای آن پیش بینی کرده بودند نیاز داشته باشد. اختلاف نظر درون فدرال رزرو می تواند نشان دهنده تمایل اعضا برای در دست گرفتن مجدد ردای سیاست گذاری تهاجمی باشد.


دو مقام فدرال رزرو، رئیس کلولند فدرال رزرو، لورتا مستر و رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، جیمز بولارد، هفته گذشته گفتند که از افزایش بیشتر 0.5 درصدی در نشست فوریه حمایت می کنند. شواهد نارضایتی گسترده‌تر می‌تواند بازار را متقاعد کند که فدرال رزرو ممکن است برای افزایش نرخ‌های بالاتر و طولانی‌تر از آنچه در آخرین نظرسنجی بانک مرکزی دسامبر از مقامات نشان داده شده بود، آماده باشد.


منبع: فایننشال تایمز

۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۴
کد خبر : ۶۴,۶۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید