به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اشتهای زیاد نفتی چین

پایگاه خبری فولاد ایران – یکی از مهم‌ترین سناریوهای افزایشی نفت خام در سال 2023 این است که چین، با کنار گذاشتن دائمی سیاست‌های کووید صفر خود، بازار خرید جهانی را داغ خواهد کرد. شرکت یونیپک، بزرگترین تاجر نفت در چین و واحد تجاری پالایشگاه دولتی سینوپک و پتروچاینا، بزرگترین تولیدکننده و توزیع‌کننده نفت و گاز در چین، هر دو ده ابر نفتکش را استخدام کرده‌اند. به نقل از افراد مطلع، این به معنای بازگشت نفت خام آمریکا به آسیاست و انتظار می رود بارگیری این نفتکش ها در پایانه های سواحل آمریکا به زودی انجام شود.


ویکتور کاتونا، تحلیلگر ارشد نفت خام در کپلر، گفت: "به نظر می‌رسد فعالیت خرید بشکه‌های آمریکا توسط چین داغ‌ترین فعالیت در حال حاضر باشد."


به گزارش فولاد ایران، تقاضای نفت چین پس از بازگشایی اقتصاد این کشور در حال افزایش است. شرکت داده و تجزیه و تحلیل کپلر اشاره کرد که 14 کشتی بسیار بزرگ نفت خام در حال آماده شدن برای بارگیری از ساحل خلیج آمریکا به چین در ماه مارس است. این امر حجم ارسال را در چند سال گذشته دو برابر کرده است.


خرید چینی ها به ایالات متحده و ابوظبی محدود نمی شود. گفته می شود پتروچاینا و سینوپک به بازار اورال روسیه بازگشته اند و از تخفیف های بالا استفاده می کنند.


منبع: Oilprice

۸ اسفند ۱۴۰۱ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۷۹
کد خبر : ۶۴,۷۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید