به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش قیمت نفت به دلیل شایعات مربوط به جدایی ها در اوپک

پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت نفت در اوایل صبح روز جمعه نسبتاً ثابت بود، زیرا نگرانی‌ها از تورم و افزایش موجودی انبارها با خوش‌بینی نسبت به اقتصاد در حال رشد چین پیش می رفتند. سپس شایعاتی مبنی بر خروج امارات از اوپک و کاهش شدید قیمت نفت آغاز شد.


به گزارش
فولاد ایران، در بحبوحه شکاف رو به رشد بین عربستان سعودی و امارات عربی متحده، این کشور اکنون در حال بحث درباره خروج از اوپک است. البته وزارت انرژی امارات هنوز اظهارنظری نکرده است.


این امر تاثیر قابل توجهی در نفوذ جهانی این کارتل نفتی خواهد داشت و همچنین به امارات عربی متحده اجازه می‌دهد تا برنامه‌های تولید نفت را مطابق با منافع خودش دنبال کند.


ابوظبی مدت‌ها است که می‌خواهد برای درآمد بیشتر، تولید نفت خود را افزایش دهد، اما براساس توافق‌ تولید اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی، بزرگترین تولیدکننده نفت این گروه، از این کار منع شده است.


شکاف میان دو کشور با رقابت اقتصادی و ژئوپلیتیکی همچنان نمایان است. خروج احتمالی امارات عربی متحده از اوپک، این گروه را متزلزل خواهد کرد، به خصوص که در ۴ سال گذشته دو کشور دیگر هم از این گروه خارج شده اند: قطر در سال ۲۰۱۹ و اکوادور در سال ۲۰۲۰ میلادی.


منبع: Oilprice

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۴۳۰
کد خبر : ۶۴,۸۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید