به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

وزیر خزانه داری آمریکا کمک دولتی به بانک سیلیکون ولی را رد کرد

پایگاه خبری فولاد ایران - پس از آنکه قانونگذاران بانک سیلیکون ولی را تعطیل اعلام کردند و سپرده های آن را در روز جمعه توقیف کردند، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده یکشنبه گفت که برای رسیدگی به موقع به این وضعیت تلاش می کند، اما کمک مالی بزرگی از سوی دولت روی میز نیست.


به گزارش
فولاد ایران، انفجار  SVB اواخر روز چهارشنبه، زمانی که سرمایه گذاران نیاز به جمع آوری 2.25 میلیارد دلار برای تقویت ترازنامه خود را اعلام کردند، شروع شد.

سپرده‌گذاران تا پایان روز پنجشنبه بیش از 42 میلیارد دلار برداشت کردند که زمینه را برای دومین ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ ایالات متحده فراهم کرد.


شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) روز جمعه گفت که تا 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار را پوشش می دهد و ممکن است بتواند از روز دوشنبه پرداخت این سپرده گذاران را آغاز کند. اما اکثریت قریب به اتفاق مشتریان SVB کسب و کارهایی بودند که مبالغ بیمه نشده بسیار بیشتری را در بانک نگهداری می‌کردند، که نگرانی‌های گسترده‌ای را در مورد اینکه مردم چگونه می‌توانند بقیه وجوه خود را بازیابی کنند، ایجاد کرده است.


یلن گفت که رگولاتورها در حال بررسی طیف گسترده ای از گزینه ها برای SVB هستند، از جمله خرید.


عواقب فروپاشی SVB می تواند گسترده باشد. ممکن است استارت‌آپ‌ها نتوانند در روزهای آینده حقوق کارمندان را پرداخت کنند، سرمایه‌گذاران ممکن است برای جمع‌آوری سرمایه با مشکل مواجه شوند و بخش های آسیب‌دیده ممکن است با ناراحتی های عمیق‌تری مواجه شود.


منبع: CNBC

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۵۷۶
کد خبر : ۶۴,۹۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید