به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سرریز عوارض سقوط سیلیکون ولی به مشتریان اصلی

پایگاه خبری فولاد ایران - بانک سیلیکون ولی به شکلی سریع و خیره کننده در روز جمعه شکست خورد. بخش فناوری و بانکداری نگران اتفاق بعدی هستند.


روز پنجشنبه مشتریان سیلیکون ولی 42 میلیارد دلار از این بانک برداشت کردند و بانک را با یک میلیارد دلار مانده نقدی منفی باقی گذاشت. به عبارت دیگر، بانک بیش از آنچه در دست داشت به مشتریان بدهکار است. رگولاتورهای فدرال به مشکل خوردند، اما نتوانستند سرمایه کافی برای جبران ما به تفاوت جمع آوری کنند و بانک روز جمعه ورشکسته اعلام شد.


شرکت بیمه سپرده فدرال کنترل بانک را در دست گرفت و گفت که سپرده های بیمه شده آنها را روز دوشنبه به مشتریان پرداخت خواهد کرد. اما یک نکته وجود دارد. این شرکت فقط 250000 دلار سپرده مشتریان را پوشش می دهد. تا پایان سال گذشته، بانک سیلیکون ولی اعلام کرد که 151.5 میلیارد دلار سپرده بدون بیمه دارد که 137.6 میلیارد دلار آن متعلق به مشتریان آمریکایی است.


به گزارش
فولاد ایران،  اگرچه مشتریان می‌توانند برخی از سپرده‌های بیمه‌نشده خود را با بازگشایی دولت و نقدینگی دارایی‌های بانک برای بازپرداخت آنها جمع‌آوری کنند، مشخص نیست که شرکت‌هایی که در بانک سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تمام یا نزدیک به تمام وجه نقدی را که در SVB ذخیره کرده بودند، بازیابی کنند.


این منجر به دو ترس عمده و یک فراخوان شده است. سرمایه‌گذاران نگران هستند که بانک‌های دیگر با پروفایل‌های مشابه SVB ممکن است در آینده با شکست مواجه شوند.

وال استریت همچنین نگران است که شرکت‌های فناوری که پول نقد خود را نزد بانک سیلیکون ولی نگه داشته‌اند، ممکن است سقوط کنند. به همین دلیل است که تقاضا برای کمک مالی دولت در حال افزایش است.


شرکت‌هایی که سپرده‌های انبوه بدون بیمه در SVB داشتند، ممکن است هفته آینده نتوانند حقوق و دستمزد یا تجارت انجام دهند. بسیاری از استارت‌آپ‌های فناوری با مشکل مواجه شده اند. یک دایره استیبل کوین کریپتو این آخر هفته به پایین ترین حد خود سقوط کرد. اگر پرداختی مشتریان SVB کامل نشوند،سقوط، ورشکستگی، اخراج و بسیاری از اختلالات دیگر ممکن است در هفته آینده به دنبال داشته باشند.


منبع: CNN

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۴۴۶
کد خبر : ۶۴,۹۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید