به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بانک های منطقه ای امریکا در مواجهه با سرنوشت مشابه سیلیکون ولی

پایگاه خبری فولاد ایران - ورشکستگی بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته وحشت سرمایه گذاران را برانگیخت زیرا نشان دهنده مشکل بزرگ تری در بخش بانکی امریکا بود و این تفکر را برانگیخت که شکاف بین ارزشی که وام دهندگان بزرگ برای اوراق قرضه دارند و ارزش واقعی آنها در بازار وجود دارد.


سقوط SVB تا حدی به سقوط ارزش اوراق قرضه ای که در دوران رونق به دست آورده بود، مرتبط بود، زمانی که سپرده های مشتریان زیادی وارد بانک می شد و به جایی برای سپرده گذاری پول نقد نیاز بود.


اما SVB تنها موسسه ای نیست که این مشکل را دارد. بر اساس گزارش بیمه فدرال، بانک‌های ایالات متحده در پایان سال 2022 با زیان 620 میلیارد دلاری مواجه بودند. زمانی که نرخ‌های بهره نزدیک به صفر بود، بانک‌های ایالات متحده تعداد زیادی اوراق خزانه‌داری و اوراق قرضه را جمع‌آوری کردند. اکنون که فدرال رزرو برای مبارزه با تورم نرخ بهره را افزایش می دهد، ارزش این اوراق کاهش یافته است.


به گزارش
فولاد ایران، هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد، اوراق قرضه تازه منتشر شده شروع به پرداخت نرخ های بالاتری به سرمایه گذاران می کند که باعث می شود اوراق قدیمی با نرخ های پایین تر جذابیت و ارزش کمتری داشته باشند.


نتیجه این است که اکثر بانک ها مقداری زیان تحقق نیافته در دفاتر خود دارند.


به عبارت دیگر، بانک‌ها متوجه می شوند که پول نقد کمتری نسبت به آنچه فکر می‌کردند در اختیار دارند زیرا ارزش اوراق بهادارشان کمتر از آن چیزی است که انتظار داشتند.


منبع: CNN

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۴۶۲
کد خبر : ۶۴,۹۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید