به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

واکنش چین به افت قیمت جهانی کبالت

واکنش چین به افت قیمت جهانی کبالت

 

پایگاه خبری فولاد ایران - چین قرار است کنترل خود را بر عرضه جهانی کبالت بیشتر کند، زیرا قیمت این فلز کلیدی برای باتری‌های خودروهای الکتریکی به پایین‌ترین حد خود در 32 ماه گذشته رسیده است.


یک تاجر کبالت مستقر در بریتانیا گفت که انتظار می‌رود طی دو سال آینده، سهم چین از تولید کبالت به نیمی از تولید جهانی برسد که در حال حاضر 44 درصد است. این افزایش با وجود تلاش‌های غرب برای به دست آوردن کنترل بر زنجیره‌های تامین مواد معدنی حیاتی مانند کبالت، لیتیوم و نیکل، که برای ساخت باتری‌های خودروهای الکتریکی ضروری هستند، رخ می‌دهد.


به گزارش
فولاد ایران، فعالیت پالایشگاهی کبالت در چین در سال 2022 به 140000 تن رسید که بیش از دوبرابر سطح پنج سال پیش است. نقش رو به رشد چین در عرضه کبالت در حالی است که رشد 12 ماهه این فلز معکوس شده است و قیمت ها با کاهش 60 درصدی به 16 دلار در هر پوند، از اوج بالای 40 دلار در هر پوند در ماه می، تغییر کرده است.


باتری‌های دستگاه‌های الکترونیکی از حدود 60 درصد کبالت در مقابل کمتر از 10 درصد برای باتری‌های مورد استفاده در خودروهای الکتریکی تشکیل شده‌اند. قیمت‌های پایین کبالت تا حدودی برای خودروسازانی که نگران هزینه مواد اولیه باتری‌های الکتریکی هستند، تسکین دهنده است اما چالش‌های بزرگی را برای اجرای پروژه‌های خارج از چین ایجاد می‌کند. در ایالات متحده، نگرانی های واشنگتن در مورد تسلط چین بر زنجیره تامین کبالت منجر به انگیزه های قابل توجهی برای تولید کبالت در داخل یا در کشورهای دوست آمریکا شده است. با این حال، این مشوق‌ها که در قانون کاهش تورم مدون شده‌اند، سال‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد.


منبع: فایننشال تایمز

۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۵۱۹
کد خبر : ۶۴,۹۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید