به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هند، شریک محبوب تجاری

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس محاسبات سازمان ملل متحد، هند از چین پیشی خواهد گرفت و به پرجمعیت ترین کشور جهان تبدیل خواهد شد، در نقطه عطفی که تنها تصویر رو به رشد آن را به عنوان محبوب اقتصاد جهانی تثبیت خواهد کرد.


روند سرمایه گذاری در هند، کشوری با 1.4 میلیارد نفر، روشن است و با تغییرات ژئوپلیتیک اخیر تقویت شده است. از آنجایی که رهبران غربی به دنبال تقویت همکاری اقتصادی با کشورهایی هستند که ارزش های مشابهی دارند، هند، به عنوان بزرگترین دموکراسی جهان، گزینه مناسبی است.


هند، با رشد اقتصادی بالقوه ناشی از جمعیت زیاد در سن کار، یک فرصت بزرگ را نشان می‌دهد. بازار مصرف گسترده و مجموعه نیروی کار مقرون به صرفه آن نیز توجه بیشتر برندهای جهانی و شرکای تجاری را به خود جلب کرده است.


دولت این کشور برای تقویت بخش صنعتی و افزایش صادرات، به دنبال امضای قراردادهای تجارت آزاد است، اقدامی که در سراسر جهان به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.


از سال 2021، هند با استرالیا، امارات متحده عربی و موریس قراردادهایی منعقد کرده است. این کشور همچنین در حال مذاکره با اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا است.


روسیه که تجارتش با غرب از زمان حمله به اوکراین در سال گذشته کاهش یافته است، نیز علاقه مند به افزایش روابط با هند است. ایالات متحده و هند در ماه های اخیر اقداماتی برای تقویت روابط خود، به ویژه در زمینه دفاعی و فناوری، انجام داده اند.


در ژانویه، کاخ سفید شراکتی را با هند آغاز کرد که واشنگتن امیدوار بود به این کشورها در رقابت با چین در زمینه هوش مصنوعی، تجهیزات نظامی و نیمه هادی ها کمک کند.


به گزارش فولاد ایران، فراتر از ژئوپلیتیک، مبانی اقتصادی و جمعیتی هند باعث علاقه کسب و کار می شود. صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد که این کشور آسیای جنوبی در سال جاری عملکرد بهتری از تمامی اقتصادهای نوظهور و پیشرفته داشته باشد و رشد تولید ناخالص داخلی 5.9 درصد را ثبت کند. در مقایسه، اقتصاد آلمان و بریتانیا دچار رکود خواهند شد، در حالی که ایالات متحده تنها 1.6 درصد رشد خواهد کرد.


منبع: CNN

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۴۱۰
کد خبر : ۶۵,۳۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید