به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کابوس بدهی امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران- سقف بدهی مبلغی است که کنگره به دولت آمریکا اجازه داده است تا برای انجام تعهدات اساسی خود، از ارائه بیمه درمانی گرفته تا پرداخت حقوق نظامی، وام بگیرد. در آخرین رای گیری در دسامبر ۲۰۲۱، سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلار تعیین شد. بدهی ایالات متحده آمریکا در ۱۹ ژانویه به این سقف رسید و نگرانی‌هایی را در میان رهبران شرکت‌ها افزایش داد.


به گزارش
فولاد ایران، در اول ماه مه، جانت یلن، وزیر خزانه داری، هشدار داد که دولت قرار است ذخایر نقدی خود را تمام کند. در این مرحله، آمریکا یا با نکول دولتی یا با کاهش شدید مخارج دولتی مواجه خواهد شد. هر دو نتیجه برای بازارهای جهانی ویرانگر خواهد بود. یک نکول باعث تضعیف ایمان به مهم ترین سیستم مالی جهان می شود. کاهش بزرگ بودجه نیز می تواند باعث رکود عمیق شود. حتی اگر کنگره بتواند سقف بدهی را قبل از وقوع هر اتفاق وحشتناکی افزایش دهد، معاشقه آن با فاجعه به عنوان هشداری در مورد وخامت سلامت مالی آمریکا و دشواری بازیابی آن عمل می کند.


لایحه ای که توسط کوین مک کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان پیشنهاد شده است، سقف را تا سال 2024 افزایش می دهد، در حالی که تریلیون ها دلار از هزینه های دهه آینده را کاهش می دهد و برنامه های مبارزه با تغییرات آب و هوایی را نابود می کند. به طور کل، یک بازی دموکرات در مجلس، می تواند افزایش ساده سقف را امکان پذیر کند، اما به پنج جمهوری‌خواه نیاز دارد که از آقای مک کارتی جدا شوند و در کنار دموکرات‌ها قرار بگیرند، که احتمالاً تعداد کمی از آنها در سال انتخاباتی این کار را انجام خواهند داد.


لازم است که سیاستمداران آمریکا به نوعی راهی برای عبور از این بن بست پیدا کنند، همانطور که در گذشته انجام داده اند. پرزیدنت جو بایدن رهبران هر دو حزب را به نشستی در 9 می در کاخ سفید دعوت کرده است تا برای افزایش سقف که ترجیح می داد، مذاکره کنند.


آمریکا به یک بحث جدی سیاسی و توافق دو حزبی نیاز دارد تا بودجه خود را روی پایه های محکم تری قرار دهد. افسوس که رهبران آن نه به جدیت و نه به توافق تمایل دارند.


منبع: اکونومیست

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۳۱۵
کد خبر : ۶۵,۴۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید