به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

قدرت چین در بازار مواد معدنی حیاتی و آسیب پذیری امریکا

قدرت چین در بازار مواد معدنی حیاتی و آسیب پذیری امریکا

 

پایگاه خبری فولاد ایران- یکی از مشاوران ارشد ریاست جمهوری آمریکا،اخیرا اظهار داشته که اقتصاد ایالات متحده امریکا نسبت به انحصار چین در فرآوری مواد معدنی آسیب پذیر است و این وضعیت را با خطری مشابه دانست که اروپا به دلیل اتکا به نفت و گاز روسیه در بحبوحه تهاجم به اوکراین با آن روبرو بود.این امر امریکا را تحت الشعاع کشوری قرار می دهد که پتانسیل استفاده از اهرم های فشار خود را در زنجیره تامین برای گروگان گیری های سیاسی در تصمیمات دولت ها دارا می باشد.


به گزارش 
فولاد ایران، چین نقشی کلیدی در تجارت فرآوری مواد معدنی، از جمله نیکل، مس، کبالت و سایر منابع معدنی حیاتی برای رشد اقتصادی و فناوری‌های انرژی سبز داراست و امریکا با ابتکاراتی مانند قانون کاهش تورم به دنبال کاهش وابستگی جهانی به چین بوده است.


واشنگتن همچنین در تلاش است تا ذخایر مواد معدنی حیاتی را از همپیمانان خود تامین کند و اوایل سال جاری با ژاپن توافقنامه ای امضا نمود و هدف آن تکمیل قراردادی مشابه توافق با اتحادیه اروپا بود. همچنین اخیرا امریکا برای جذب سرمایه گذاران جهانی ابتکاراتی دیگر داشته که بیش از 50 میلیارد دلار یارانه برای سازندگان تراشه ارائه می دهد تا حضور خود را در این کشور افزایش دهند.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۴۱۳
کد خبر : ۶۵,۴۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید