به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سنگ آهن مجددا ارزان شد

سنگ آهن مجددا ارزان شد

 

پایگاه خبری فولاد ایرانآخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین پس از کمی بهبود در هفته اخیر مجددا عقب نشینی کرد و با 3.95 دلار افت به 106 دلار هر تن سی اف آر رسید. فعالیت بازار کم بود و تمایل به خرید فولادسازان نیز کمتر از قبل شد.


چشم انداز تقاضای سنگ آهن در چین در کوتاه مدت به دلیل ادامه برنامه تعمیرات کارخانه ها هنوز منفی است و امیدی به بهبود تقاضا نیست. از طرفی در بنادر چین موجودی سنگ آهن کاهش یافته که به دلیل شرایط نامساعد جوی استرالیا در دو هفته اخیر بود که بارگیری ها کمتر شد.


در کل انتظار می رود بازار کومودیتی ها نسبت به هر نشانه ای از حمایت های سیاسی واکنش نشان دهد از این رو قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت در نوسان خواهد بود.
واردات سنگ آهن چین در ماه آوریل نسبت به ماه قبل از آن 9.8 درصد کاهش یافت، اما نسبت به آوریل سال گذشته 5.1 درصد افزایش یافت، زیرا خریداران منتظر بهبود تقاضا در فصل اوج ساخت و ساز در بهار بودند، اگرچه خلاف این نمایان شد.


به گزارش 
فولاد ایران، به طور کلی، ارزش صادرات چین با 8.5 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 295 میلیارد دلار رسید که نسبت به رشد دو رقمی در ماه مارس کاهش داشت. با این حال، واردات 7.9 درصد کاهش یافت و به 205 میلیارد دلار رسید که بسیار وخیم تر از میانگین پیش بینی کاهش 0.2 درصدی بود. این روند، مازاد تجاری 90 میلیارد دلاری به جای گذاشت که کشورهای همسایه مانند ژاپن و کره جنوبی را ناامید نمود، زیرا انتظار داشتند تأثیرات مثبتی از بازگشایی اقتصاد چین در بازارهای جهانی نمایان شود که این طور نشد.


منبع: platts, mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۲۹
کد خبر : ۶۵,۴۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید