به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

برنامه کاهش تولید فولاد چین چقدر جدی است؟؟

برنامه کاهش تولید فولاد چین چقدر جدی است؟؟

 

پایگاه خبری فولاد ایران- تولید فولاد خام چین در سه ماهه اول سال 2023 در هفت استان برتر تولیدکننده  فولاد آن با 6 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 262 میلیون تن رسید.  کل تولید فولاد خام چین در سال 2022 حدود 20 میلیون تن ( با 2 درصد) کاهش بوده و از 1033 میلیون تن در سال 2021 به 1013 میلیون تن رسیده است.


استان هبی بزرگترین تولیدکننده فولاد خام این کشور است و در سه ماهه اول سال  تولید آن با 21 درصد بالاترین رشد را در بین هفت استان داشته است و به 57 میلیون تن در مقابل 47 میلیون تن در فصل مشابه سال گذشته رسیده است. هبی دارای بیشترین تعداد کوره بلند در چین است و بسیاری از کارخانه‌ها با شروع سال جدید، با پیش‌بینی افزایش تقاضا در سه ماهه اول، تولید خود را افزایش دادند. حال دولت چین تلاش هایی را برای کاهش تولید فولاد خام انجام داده و بر کیفیت به جای کمیت تاکید کرده است.


به گزارش
فولاد ایران، از کارخانه‌ها خواسته شده تا برنامه‌های تولیدی منطقی تدوین کنند و اطمینان حاصل کنند که تولیدشان از سال گذشته بیشتر نشود. صنعت فولاد چین از ابتدای سال جاری تحت تاثیر هجمه مضاعف تقاضای ناکافی و هزینه های بالا بوده و زیان ده بوده است. انتظار می رفت که اقدامات تقویتی دولت باعث افزایش تقاضای فولاد شود اما قیمت های بالا منجر به نوسان و در نهایت کاهش تقاضا شد آن هم زمان مازاد تولید.


اخیراً مقامات صنعت فولاد چین به دنبال کاهش تولید فولاد افتاده اند در برخی شهر ها کارخانه ها اخطاریه‌هایی مبنی بر کنترل تولید دریافت کرده‌اند که باعث کاهش قابل توجه قیمت‌های بازارهای نقدی و فیوچرز شده است.


اگر قرار باشد تولید فولاد چین مشابه سال قبل باشد باید سطح تولید روزانه در 2.73 میلیون تن حفظ شود اما در سه ماهه اول به 2.91 میلیون تن رسید و احتمالاً در آوریل به رکورد 3.3 میلیون تن خواهد رسید.  بنابراین فشار برای کاهش تولید به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت. از طرفی کاهش تولید به تعدیل قیمت مواد اولیه هم کمک می کند.


کاهش تولید فولاد خام در سال جاری به تدریج تعادل عرضه و تقاضا را باز می گرداند که به نوبه خود قیمت مواد اولیه را منطقی می کند و کارخانه ها را امیدوار می کند که به سوددهی بازگردند.  چشم انداز تولید فولاد خام در نیمه اول سال کاهشی تدریجی است و فشار برای کاهش در نیمه دوم سال بیشتر خواهد بود که ممکن است قیمت تمام شده مواد اولیه را نیز پایین بیاورد.


منبع:steelmint
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۳۸۷
کد خبر : ۶۵,۴۸۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید