به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

ترامپ سقف بدهی را درک نمی کند!

پایگاه خبری فولاد ایران- جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان چیس، روز پنجشنبه به شدت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا انتقاد کرد و گفت که نامزد ریاست جمهوری 2024 سقف بدهی و آنچه در خطر است را درک نمی کند.


به گزارش
فولاد ایران، اقتصاددانان و رهبران کنگره در هر دو طرف می‌گویند که یک نکول طولانی مدت به اقتصاد ایالات متحده آسیب می‌رساند، بیکاری گسترده، افزایش نرخ بهره و جرقه رکود جهانی را آغاز می‌کند. دیمون گفت که نکول بدهی ایالات متحده فاجعه بار خواهد بود. هرچه به آن نزدیک‌تر می شویم وحشت بیشتر می‌شود. بازارها دچار نوسان می شوند، شاید بورس سقوط کند و بازارهای خزانه داری مشکلات خاص خود را خواهند داشت.


دیمون همچنین ابراز نگرانی کرد که اعتبار ایالات متحده ممکن است مانند بحران محدودیت بدهی در سال 2011 کاهش یابد. او افزود که در کل وضعیت سقف بدهی بسیار تاسف بار اس و هرگز نباید به این شکل پیش برود.


او همچنین تاکید کرد که نگران تلفاتی است که جو ژئوپلیتیکی می تواند بر اقتصاد ایالات متحده وارد کند. او گفت: "اوکراین، تجارت، روسیه و روابط با چین" در صدر فهرست نگرانی های او قرار دارند.


وی گفت: "ما باید بحران بانکی را پایان دهیم." First Republic سومین بانک بزرگ ایالات متحده بود که با ورشکستگی مواجه شد و کمی بیش از یک ماه پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک Signature نگرانی‌ها را در مورد سلامت بخش مالی ایجاد کرد.


دیمون می‌گوید: این بانک ها به دلیل کاهش سپرده‌ها کاملاً نگران هستند، اما نتایج مالی آنها خوب است. آنها در حال کسب درآمد هستند، مشتریان بسیار خوبی دارند که بسیار متنوع هستند."


منبع: CNN

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۴۰۹
کد خبر : ۶۵,۴۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید