به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

طلا، راه حل بحران سقف بدهی امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران- بن‌بست بین دولت بایدن و کنگره بر سر افزایش سقف بدهی ماه‌هاست که ادامه دارد و هیچ نشانه‌ای مبنی بر حل وضعیت وجود ندارد. اما برخی از اقتصاددانان بر این باورند که می‌توان راه‌ حلی موقت در ذخایر طلای خزانه‌داری پیدا کرد.


در حال حاضر، قیمت فعلی بازار طلا کمی بیش از 1875 دلار در هر اونس است. خزانه داری حدود 261.5 میلیون اونس طلا دارد که معادل بیش از هشت تن است. طبق آخرین قانون سال 1934 که آخرین بار در سال 1973 اصلاح شد در قانون ذخیره طلا، خزانه داری موظف است ارزش طلای خود را 42.22 دلار در هر اونس تعیین کند، که باعث می شود ارزش دارایی های خود را به جای 11 میلیارد دلار بازار واقعی، 490 میلیارد دلار تعیین کند.


اقتصاددانان، کوپیک و پولاک در مقاله خود نوشتند: "اگر کنگره یک اصلاحیه ساده و از نظر مالی سالم در قانون ذخیره طلا ایجاد کند، تقریباً 480 میلیارد دلار پول نقد جدید خزانه داری را بدون افزایش سقف بدهی آزاد می کند."


این وجوه به خزانه داری اجازه می دهد تا تمام صورت حساب های خود را پس از پایان سال مالی 2023 بپردازد، در نتیجه به کنگره یک فرصت کامل برای بحث و مذاکره درباره بودجه، کاهش کسری بودجه و تعیین سقف بدهی بر این اساس، می دهد. اتفاقی که طی سال‌ها رخ نداده است."


این اقتصاددانان می گویند برای این کار، کنگره باید فقط پنج کلمه قانون ذخیره طلا را تغییر دهد.


قانون ذخیره طلا چیست؟


قانون ذخیره طلا، اقدامی در سال 1934 است که مالکیت خصوصی طلای پولی را ممنوع می‌کند و در عین حال به دولت فدرال اجازه می‌دهد قیمت طلا را افزایش دهد، ارزش دلار را کنترل کند و اقتصاد ایالات متحده را تقویت کند.


این قانون در زمان فرانکلین تصویب شد و خلاص شدن از شر آن به دولت فدرال اجازه می داد تا ارز را دستکاری کند و به بهبود اقتصاد ایالات متحده کمک کند.


بر اساس قانون ذخیره طلا در سال 1934، دارایی های طلای دولت به طور رسمی از فدرال رزرو با تخفیف به خزانه داری ایالات متحده منتقل شد. طلا به جای ارز تبدیل به یک کالا شد. خزانه داری همچنین ارزش دفتری طلا را در اختیار گرفت و قیمت قانونی این فلز گرانبها را تعیین می کند.


به گزارش
فولاد ایران، قانون ذخیره طلا برای آخرین بار در سال 1973، 50 سال پیش اصلاح شد. قیمت قانونی طلا که طبق قانون تعیین شده است، از آن زمان تاکنون تغییری نکرده است و در 42.2222 دلار در هر اونس باقی مانده است.


50 سال بسیار طولانی است که قیمت قانونی طلا و قانون ذخیره طلا بدون تغییر باقی بماند. کوپیک و پولاک نوشتند: "دولت می‌تواند پس از پایان سال مالی خود را تأمین مالی کند، اگر کنگره صرفاً تشخیص دهد که طلای خزانه‌داری یک دارایی پولی واقعی است که ارزش آن بسیار پایین است."


آنها می افزایند: "برای کسب درآمد از ارزش بازار دارایی طلای وزارت خزانه داری، کنگره تنها باید پنج کلمه را در قانون ذخیره طلا جایگزین کند. "42 و دو دهم دلار" را با "ارزش بازار فعلی" جایگزین کند. این به خزانه داری اجازه می دهد تا از نزدیک به 480 میلیارد دلار از دلارهای قابل خرج بدون افزایش سقف بدهی فعلی استفاده کند."


نه کوپیک و نه پولاک اصلاح قانون ذخایر طلا را راه حلی قطعی برای بحران سقف بدهی نمی دانند، بلکه به عنوان یک جایگزین در دسترس است.


در حال حاضر، جانت یلن، وزیر خزانه داری هشدار داده است که یک نکول قریب الوقوع است و می تواند منجر به رکود بسیار قابل توجهی برای اقتصاد ایالات متحده شود.


منبع: نیوزویک

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۵۲۹
کد خبر : ۶۵,۵۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید