به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مصرف کنندگان آمریکایی نگران نکول بدهی ایالات متحده

پایگاه خبری فولاد ایران- با افزایش نگرانی آمریکایی ها در مورد جهت گیری اقتصاد و عدم پرداخت بدهی های احتمالی دولت ایالات متحده، احساسات مصرف کننده ایالات متحده در ماه می بدتر شد. بن بست سیاسی بر سر افزایش سقف بدهی هفته ها طول کشیده است و به روزی نزدیک می شود که دولت فدرال نتواند به طور کامل به تعهدات مالی خود عمل کند.


جوآن هسو، مدیر نظرسنجی مصرف‌کنندگان در دانشگاه میشیگان، گفت: "عدم توانایی سیاستگذاران در حل بحران سقف بدهی، دیدگاه‌های ناامیدکننده در مورد اقتصاد، عواقب وخیم اقتصادی نکول را تشدید خواهد کرد."


آخرین نظرسنجی نشان داد که شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه در ماه می 9 درصد کاهش یافت.


بر اساس گزارش جداگانه ای که روز جمعه توسط بانک فدرال رزرو نیویورک منتشر شد، خانوارهای آمریکایی همچنان به کاهش مصرف ادامه می دهند.


بر اساس نظرسنجی هزینه‌های خانوار نیویورک فدرال رزرو که هر چهار ماه یکبار انجام می‌شود، رشد هزینه‌های ماهانه خانوارها از 7.1 درصد در دسامبر به 5.4 درصد کاهش یافت. این نظرسنجی نشان داد که آمریکایی‌ها قصد دارند هزینه‌های خود را حتی بیشتر، مهار کنند.


به گزارش
فولاد ایران، سه ورشکستگی اخیر بانک ها به این معنی است که بانک ها آماده هستند تا استانداردهای وام دهی خود را حتی بیشتر تشدید کنند که می تواند تقاضا را کاهش دهد. نظرسنجی اخیر نشان داد که بانک ها حتی قبل از شکست بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر، دسترسی به اعتبار را دشوارتر کردند.


بسیاری از اقتصاددانان، از جمله اقتصاددانان فدرال رزرو، انتظار دارند که اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال وارد رکود شود. این رکود یک رکود اقتصادی گسترده است که شامل ضعف در مصرف می شود.


اعتماد مصرف کننده در ماه آوریل بدتر شد زیرا آمریکایی ها بیشتر نگران بازار کار شدند. شاخص اعتماد مصرف کننده  در آوریل نسبت به 104 ماه مارس به 101.3 کاهش یافت که پایین ترین سطح از جولای 2022 است.


بازار کار همچنان قوی است. کارفرمایان در ماه آوریل 253000 شغل اضافه کردند که یک افزایش قابل توجه بود و نرخ بیکاری در آن ماه به 3.4 درصد کاهش یافت و به کمترین میزان در 53 سال گذشته رسید. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس خبری خود پس از رای مقامات به افزایش نرخ وام بانک مرکزی به میزان یک درصد گفت: "این خبر خوبی است، اما بازار کار هنوز متعادل نیست، زیرا تقاضای نیروی کار هنوز به طور قابل توجهی از عرضه کارگران موجود بیشتر است."


منبع: CNN

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۴۱۴
کد خبر : ۶۵,۵۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید