به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آیا بازگشت اقتصادی چین پایدار است؟

پایگاه خبری فولاد ایران- آیا رنمینبی در سال جاری بیشتر افت خواهد کرد؟ رنمینبی در ماه گذشته بیش از 2 درصد در برابر دلار کاهش یافته است و سطح 7 به ازای هر دلار را شکسته و به ضعیف ترین نقطه خود از اوایل دسامبر، زمانی که کشور هنوز در حال از بین بردن محدودیت های صفر کووید بود، رسیده است. این کاهش در پاسخ به هشدارهای فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر اینکه ممکن است نرخ بهره داخلی را بیشتر افزایش دهد، در حالی که شک و تردیدهای فزاینده ای در مورد پایداری بازگشت اقتصادی چین وجود دارد، رخ می دهد.


به گزارش فولاد ایران، تحلیلگران پس از برداشته شدن محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در کشور در سال گذشته، انتظار بهبودی قوی داشتند. اما داده‌های ضعیف اقتصادی چین در ماه آوریل، از جمله بیکاری بی‌سابقه جوانان و کندتر از حد انتظار رشد تولید صنعتی و هزینه‌های مصرف‌کننده، چشم‌انداز را مبهم کرده است. کیونگ سئونگ، استراتژیست کلان آسیایی در بانک فرانسوی سوسیته جنرال، اکنون انتظار دارد که رنمینبی در سه ماهه پایانی به 7.3 یوان به ازای هر دلار سقوط کند و در سه ماه اول سال 2024 در آن سطح باقی بماند.


سئونگ نوشت: «ما فکر می‌کردیم که احساسات قوی‌تر به لطف بازگشایی ناگهانی چین و بهبود متعاقب آن در برخی از داده‌های اقتصادی باعث تقویت یوان چین می‌شود، اما این امر محقق نشده است.» سئونگ گفت با توجه به داده‌های آوریل، احتمال اینکه بانک خلق چین نرخ‌های بهره را کاهش دهد، بیشتر از افزایش نرخ بهره است و این امر واگرایی نرخ را با ایالات متحده عمیق‌تر می‌کند. او افزود که هرگونه کاهش نرخ از نظر ارتقای رشد پایدار نه کافی و نه کارآمد خواهد بود. واگرایی بیشتر سیاست پولی بین چین و ایالات متحده بدون تاثیر مثبت مادی بر رشد چین، دستور العمل مناسبی برای یوان ضعیف تر خواهد بود.


منبع: فایننشال تایمز

۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۳۷۳
کد خبر : ۶۵,۵۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید