به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هشدار وزیر نفت عربستان به سفته بازان قبل از نشست اوپک پلاس

پایگاه خبری فولاد ایران- وزیر انرژی عربستان سعودی درست یک هفته پیش از جلسه وزیران اوپک پلاس، به افرادی که به معاملات استقراضی نفت مشغول هستند، هشدار داد. عربستان سعودی و متحدانش در گروه اوپک پلاس، ماه میلادی گذشته با اعلام دور جدید کاهش تولید که هدف آن، دور کردن سفته بازان بود، بازار را غافلگیر کردند.


شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در کنفرانس اقتصادی قطر در دوحه گفت: "من همچنان به آنها هشدار می‌دهم که آسیب خواهید دید، همان طور که در آوریل آسیب دیدید. فقط به آنها می‌گویم: مراقب باشید!"


قیمت نفت ماه میلادی جاری که معامله گران به ارزیابی دورنمای مثبت تقاضا در برابر آمار اقتصادی ضعیف چین، ریسک رکود در آمریکا و بن بست سیاسی درباره سقف بدهی دولت آمریکا پرداختند، در بازار لندن در حدود ۷۵ دلار در نوسان بود.


اوپک و متحدانش در روزهای سوم و چهارم ژوئن در وین برای بازبینی سیاست تولید برای نیمه دوم سال، دیدار می‌کنند. اگرچه نمایندگان متعددی گفته اند نیازی به اقدام بیشتر نیست زیرا محدودیت‌هایی که اعمال شده است، به محدود کردن عرضه در بازارهای جهانی کمک کرده است اما شاهزاده عبدالعزیز برای هماهنگ کردن مداخلات غیرمنتظره، معروف است.


به گزارش فولاد ایران، ناظران بازار اکنون این سوال را مطرح می‌کنند که آیا اوپک پلاس در ماه ژوئن به سمت کاهش تولید دیگر حرکت می‌کند تا قیمت‌ها را کاهش دهد، حتی در شرایطی که آژانس بین‌المللی انرژی مستقر در پاریس اکنون شاهد کاهش شدید عرضه در افق است.


منبع: CNBC

۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۳۵۶
کد خبر : ۶۵,۶۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید