به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تاریخچه ساعت کاری هشت ساعته

پایگاه خبری فولاد ایران- فرهنگ کاری ایالات متحده حول محور کارمندانی است که هشت ساعت در روز و پنج روز در هفته وقت می گذارند - برنامه ای که توسط دالی پارتون در آهنگ 1980 خود "9 تا 5" جاودانه شد. همیشه اینطور نبوده است و این روال از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در این سطح ثابت مانده است.
اینکه چگونه ایالات متحده به استاندارد هشت ساعته رسید، نتیجه یک اتحادیه یا یک صنعت، یک شرکت یا یک قانون نبود، بلکه پس از ترکیبی طولانی و پیچیده از اقدامات کارگری، حمایت، سازش‌های سیاسی، کارفرمایان پیشگام و رقابت اقتصادی به وجود آمد.
به گفته اقتصاددان، رابرت واپلس، استاد دانشگاه ویک فارست، که یک جدول زمانی دقیق در مورد تحول ساعات کار در ایالات متحده برای انجمن تاریخ اقتصادی ایجاد کرد، در اواسط دهه 1800، کار بیش از 70 ساعت در هفته رایج بود.
با توجه به اینکه در آن زمان مردم معمولاً شش روز در هفته کار می کردند، تقریباً به 12 ساعت در روز می رسید.
نه اینکه در اوایل قرن بیستم نمونه‌هایی وجود نداشت که مردم خیلی بیشتر از آن وقت بگذارند. به‌عنوان مثال، در پایان جنگ جهانی اول، کارگران کوره‌های بلند در صنعت فولاد معمولاً 84 ساعت در هفته کار می‌کردند. این ساعت‌های غیرعادی طولانی موضوع محکومیت‌های زیادی بود و موضوع اصلی اعتصابی بود که در سپتامبر 1919 آغاز شد. اعتصاب شکست خورد. اما چهار سال بعد US Steel روز کاری خود را از دوازده ساعت به هشت ساعت کاهش داد.
به گزارش 
فولاد ایران، در سال 1926، شرکت خودروسازی فورد، تحت رهبری هنری فورد، به طور معروف یک هفته کاری 8 ساعته در روز و پنج روزه را ایجاد کرد. سپس، در رکود بزرگ، به دلیل بیکاری بالا، ایده 6 ساعت کار در هفته مورد توجه قرار گرفت.
در سال 1938، FDR قانون استانداردهای کار منصفانه را امضا کرد که مقرر می کرد کارفرمایان باید به کارمندانی که بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند اضافه کاری بپردازند.
امروزه، البته،همه‌گیری کووید ذهن مردم را در مورد اینکه چقدر کار باید پرمخاطب باشد، نسبت به سایر بخش‌های مهم زندگی‌شان، مانند خانواده، تغییر داد.
مانند بسیاری از کارشناسان کار، هانیکات متعجب است که آیا کارمندان ژنرال Z و Millennial ممکن است انتخاب های متفاوتی نسبت به نسل های قبلی داشته باشند. هانیکات گفت: «تجربه این بیماری همه گیر به برخی از آکوردها ضربه زد. ممکن است راهی وجود داشته باشد که بتوانم زندگی ام را کاملتر کنم و همزمان کارم را انجام دهم. این ایده دوباره روی میز است.»


منبع: CNN

۲۱ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۴۶۱
کد خبر : ۶۷,۰۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید