به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آیا فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به پایان رسانده است؟

پایگاه خبری فولاد ایران- به طور گسترده ای انتظار می رود که فدرال رزرو در پایان آخرین نشست سیاست خود، نرخ بهره را در روز چهارشنبه نگه دارد. سرمایه‌گذاران برای هر سرنخ در مورد اینکه آیا این بدان معناست که قدرتمندترین بانک مرکزی جهان هزینه‌های استقراض خود را افزایش داده یا صرفاً توقفی دیگر در کمپین سخت‌گیری تاریخی خود انجام داده است، هوشیار خواهند بود.
سیاست گذاران فدرال رزرو اعلام کرده اند که انتظار دارند نرخ بهره را در سطح فعلی خود در نشست دو روزه، در محدوده 5.25 تا 5.5 درصد حفظ کنند. این به دنبال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه جولای است. مقامات فدرال رزرو تلاش می کنند تا تورم را بدون وارد کردن اقتصاد به رکود کاهش دهند - به اصطلاح فرود نرم.
در حالی که تورم از اوج تابستان گذشته بالای 9 درصد به زیر 4 درصد امروز کاهش یافته است، ترس از شتاب مجدد قیمت ها در حال افزایش است. بر اساس ارقام این هفته، قیمت بنزین باعث افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه آگوست شد، اگرچه تورم اصلی، که بخش‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را از بین می‌برد، همچنان کند می‌شود. وزارت بازرگانی روز پنجشنبه گزارش داد، خرده فروشی ایالات متحده نیز در ماه آگوست بیش از پیش بینی ها رشد کرد، زیرا جهش قیمت بنزین بر هزینه های ضعیف در سایر نقاط اقتصاد غلبه کرد.
به گزارش
فولاد ایران، مقامات ارشد فدرال رزرو از جمله لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، نشان داده اند که انتظار ندارند نرخ بهره را در ماه سپتامبر افزایش دهند، هرچند که از بیان این که مبارزه با تورم متوقف شده، کوتاهی کردند.


منبع: فایننشال تایمز

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۷۸
کد خبر : ۶۷,۰۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید