به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نگرانی گسترده در مورد وام های بانک سایه چینی به توسعه دهندگان املاک

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس تحلیل فایننشال تایمز از پرونده های حقوقی و شرکتی، بانک سایه چینی که در مرکز نگرانی ها در مورد پرداخت های از دست رفته به مشتریان قرار دارد، به تعدادی از توسعه دهندگان املاک کشور که در حال افول هستند، وام داده است. ارتباطات بین ژونگرونگ، غول صنعت مالی سایه 3 تریلیون دلاری چین و توسعه دهندگان املاک، ترس از اثرات سرریز ناشی از کندی در بخش املاک و مستغلات را که بیش از یک چهارم از فعالیت اقتصادی چین را تشکیل می دهد، افزایش داده است.
این به نگرانی‌های فزاینده در مورد وضعیت اقتصاد چین افزوده است که پس از همه‌گیری کووید-19 در تلاش برای بهبودی است. ژونگرونگ و سایر بانک های سایه در صنعت به اصطلاح اعتماد، محصولات پس انداز با بازدهی بالا را به سرمایه گذاران و شرکت های خرد می فروشند. آنها پس‌انداز را به شرکت‌های سراسر چین از جمله توسعه‌دهندگان املاک قرض می‌دهند. این شرکت گفته است که تخمین زده می شود 11 درصد از دارایی های ژونگرونگ در بخش املاک سرمایه گذاری شده است، اما اطلاعاتی در مورد هیچ یک از سرمایه گذاری های خاص خود ارائه نمی دهد و داده ها در سراسر صنعت گسترده تر اغلب فاقد شفافیت هستند.
به گزارش
فولاد ایران، پرونده‌های حقوقی سال‌های 2022 و 2023 که توسط فایننشال تایمز بررسی شد نشان می‌دهد ژونگرونگ بیش از 8.7 میلیارد یوان (1.2 میلیارد دلار) نکول کرده است. در دسامبر 2020، ژونگرونگ بر اساس پرونده شرکت چینی فورچون لند، در قالب یک اوراق قرضه دائمی 1.5 میلیارد رونی به چین فورچون لند توسعه پول وام داد. این شرکت که یکی از توسعه دهندگان برتر چین است، دو ماه بعد بدهی های بین المللی خود را نپرداخت. ژونگرونگ همچنین مبلغ نامعلومی به یانگو، یکی دیگر از توسعه‌دهنده‌های بزرگ که در سال 2022 نکول کرد، وام داده است. بر اساس یک پرونده یانگو در ژوئن سال گذشته، این مبلغ 3.3 میلیارد یوان پس از فروش پروژه مربوط به وام بازپرداخت شد. طبق گزارش سال 2022 از اوراق قرضه اورگراند، ژونگرونگ در ماه مه 2022 از اورگراند و سایر توسعه دهندگان به دلیل اختلاف قرارداد وام 1.9 میلیارد Rmb شکایت کرد. مشخص نیست که ژونگرونگ چه ارتباطی در اورگراند، بدهکارترین توسعه دهنده جهان دارد. ماه گذشته، این گروه املاک اعلام کرد که با بیش از 2000 شکایت به ارزش 30 میلیون Rmb یا بیشتر، با ارزش کل حدود 535 میلیارد Rmb مواجه شده است.


منبع: فایننشال تایمز

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۳۱۸
کد خبر : ۶۷,۰۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید