به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

انرژی های تجدیدپذیر اتحادیه اروپا در مواجهه با معضل زنجیره تامین چین

پایگاه خبری فولاد ایران- اتحادیه اروپا می تواند از یک وابستگی سنگین به انرژی به دیگری منتقل شود، زیرا دستیابی به اهداف انرژی سبز آن می تواند به چین بستگی داشته باشد، همانطور که تحویل گاز اتحادیه اروپا تا دو سال پیش به روسیه وابسته بود.
به گزارش 
فولاد ایران، اتحادیه اروپا به اهداف انتشار صفر خود پایبند است و پارلمان اروپا به تازگی با تصویب دستورالعمل انرژی های تجدیدپذیر، که بخش مهمی از قرارداد سبز اروپا برای تبدیل شدن اتحادیه اروپا به یک اتحادیه کربن خنثی است، اهداف بسیار الزام آور انرژی های تجدیدپذیر را تا سال 2030 تایید کرده است.
این دستورالعمل که برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد، سهم هدفمند انرژی های تجدیدپذیر در مصرف انرژی اتحادیه اروپا را تا سال 2030 به 42.5 درصد افزایش می دهد که از هدف فعلی 32 درصد افزایش یافته است.
آلمان بیش از 50 درصد برق خود را در سال 2023 از انرژی های تجدیدپذیر تولید می کند
از آنجایی که اروپا اکنون برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و سرعت بخشیدن به عرضه انرژی های تجدیدپذیر و وسایل نقلیه الکتریکی فشار می آورد، تهدید جدیدی در زنجیره تامین آن پدیدار شده است – وابستگی بیش از حد به مواد حیاتی چینی، باتری های لیتیوم یونی، پنل های خورشیدی و توربین های بادی.
اتحادیه اروپا به دنبال حفظ تولیدات داخلی در زنجیره تامین انرژی سبز است، اما در حال حاضر در حال شکست است زیرا محصولات ارزان قیمت چین و قانون کاهش تورم ایالات متحده می‌تواند رقابت‌پذیری اروپا را در صورت عدم اتخاذ تدابیری برای تقویت آن دچار چالش کند.
هفته گذشته، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، چین را به دلیل اقدامات تجاری ناعادلانه در زنجیره تامین پنل های خورشیدی مورد انتقاد قرار داد. او خاطرنشان کرد: در بخش خودروهای الکتریکی، بازارهای جهانی اکنون پر از خودروهای برقی ارزان‌تر چینی است که رقابت را مخدوش می‌کند و افزود که کمیسیون در حال آغاز تحقیقات ضد یارانه‌ای در مورد خودروهای برقی از چین است.
چند روز قبل از وضعیت سخنرانی اتحادیه، انجمن سولار پاور اروپا هشدار داد که قیمت‌های بی‌سابقه واردات انرژی خورشیدی به اروپا، باعث تضعیف اهداف استراتژیک استقلال اتحادیه اروپا و ورشکستگی بیشتر تولیدکنندگان اروپایی می‌شود.


منبع: Oilprice

۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۶۷,۱۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید