به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

جهان در حال خفه شدن در آلودگی پلاستیکی

پایگاه خبری فولاد ایران- در مارس 2022، جهان تصمیم گرفت به بلای فزاینده آلودگی پلاستیکی رسیدگی کند. طبق آمار سازمان ملل، سالانه حدود 430 میلیون تن پلاستیک تولید می شود که دو سوم آن فقط برای استفاده کوتاه مدت است و با سرعتی که پیش می‌رویم، این مقدار تا سال 2060 سه برابر می‌شود.
به گزارش فولاد ایران، طرفداران ضد پلاستیک مشتاقانه امیدوارند که کشورها گرد هم آیند و تعهدات الزام آور برای توقف یا کاهش تولید جهانی پلاستیک را ارائه کنند. آنها به دنبال مقرراتی هستند که محصولات پلاستیکی را از بدو تولید تا دفع کنترل کند.
گزارش جدید سازمان توسعه اقتصادی و همکاری نشان می‌دهد که زیرساخت‌های فعلی برای بازیافت پلاستیک کاملاً ناکافی است و بیش از یک تریلیون دلار سرمایه‌گذاری تنها در کشورهای غیر OECD برای جلوگیری از نشت پلاستیک به محیط‌زیست مورد نیاز است.
در همین حال، تعهدات داوطلبانه شرکت ها برای کاهش استفاده از پلاستیک شکست خورده است. از سال 2018، بنیاد الن مک آرتور، 150 شرکت را برای گزارش و کاهش استفاده از پلاستیک تا سال 2025 دعوت کرد. در پنج سال گذشته، 20 شرکت به دلیل عدم تمایل از فعالیت خارج شدند.
اکنون نمایندگان کشورها علی رغم با جنگ های در حال وقوع در اوکراین و غزه دیدار خواهند کرد و مدافعان محیط زیست به طرز شگفت انگیزی به نتایج آن خوش بین هستند.
وینی لاو، مدیر پروژه پیشگیری از پلاستیک‌های اقیانوسی در موسسه خیریه Pew می‌گوید حتی کشورهایی که نمی‌توانند در مورد چیزهای دیگر توافق کنند، موافق هستند که زباله‌های پلاستیکی یک کابوس است.


منبع: بلومبرگ

۲۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۹۰
کد خبر : ۶۷,۷۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید